Kontortider:

Mandag   kl. 08.30 - 15.30
Tirsdag    kl. 08.30 - 15.30
Onsdag   kl. 08.30 - 15.30
Torsdag  kl. 08.30 - 15.30
Fredag    skriv til os på ungdomsskolen@(if you can see this please update your browser)slagelse.dk

Kontor:

Willemosvej 2B, 1. sal 
4200 Slagelse 
Tlf.  51 53 04 04 
Email:
ungdomsskolen@(if you can see this please update your browser)slagelse.dk

Virksomhedsleder Henning Rasmussen
Telefonnr.: 5153 0404
e-mail adr.:
heras@(if you can see this please update your browser)slagelse.dk
Træffes bedst: efter aftale

Souschef Hanne Mejlstrøm
Ungdomsskolen
Telefonnr.: 5153 0404
Mobilnr.: 5124 2930
e-mail adr.:
hbmej@(if you can see this please update your browser)slagelse.dk
Træffes bedst: efter aftale

Afdelingsleder Kim Stendorf -
Heltidsundervisningen
- og prøveforberedende undervisning
Telefonnr.: 5153 0404
Mobilnr.: 5153 7425
e-mail adr.:
ksjen@(if you can see this please update your browser)slagelse.dk
Træffes bedst: efter aftale
 
Klubleder Jens Holm
Ungdomsskolens ungdoms- og fritidsklub, fritidsundervisning
Byskovvej 2, Slagelse eller
Hashøj ungdomsklub, Blomstervænget 15, Dalmose
Telefonnr.: 5153 0404
Mobilnr..: 3055 7838
e-mail adr.: jchol@(if you can see this please update your browser)slagelse.dk
Træffes bedst: efter aftale

   

Ungdomsskolesekretær Lotte Viale

Telefonnr.:  5153 0404
Mobilnr.:     5153 0404
e-mail adr.: chvil@(if you can see this please update your browser)slagelse.dk
Træffes bedst: 8.30 - 15.30 (mandag til torsdag)

Ungdomsskolesekretær Charlotte Højland

Telefonnr.:  5153 0404
Mobilnr..:    5153 0303
e-mail adr.: chhoj@(if you can see this please update your browser)slagelse.dk
Træffes bedst: 8.30 - 15.30 (mandag til torsdag)

(telefonen er lukket fredag - skriv i stedet til ungdomsskolen@(if you can see this please update your browser)slagelse.dk)

Undervisningssteder i Skælskør/Dalmose:

Eventen, Blomstervænget 4, Dalmose

Eggeslevmagle skole, Skolevej 8
Skælskør skole, Gammelgade 10
Dalmose Centralskole, Blomstervænget 5, Dalmose
Oliemøllen, Parkalle 4

Undervisningssteder i Korsør:

Eventen, Kulturhuset
Kulturhuset, Skolegade 1, Korsør
Kvarterhuset Motalavej
Baggesenskolen, Birchnersgade 1
Broskolen Birkemosevej 11
Tårnborg skole, Tjærebyvej 1
Korsør Kart-klub, Ørnumvej 25
Produktionsskolen, Norvangen 15

Undervisningssteder i Slagelse:

Ungdomsskolen (Xclass), Willemoesvej 2B
Knallertundervisning Slagelse - Dalsvinget 13
Vægtløfterklubben, Perron 3
Motocrossbanen, Jættehøjvej 8B, Slotsbjergby
Marievangskolen Holmstrupvej 7
Produktionsskolen Ottestrupvej 11
Klubben Byskovvej 2