Gå til hoved-indhold

Holdoversigt

Velkommen til vores mange muligheder

Læs beskrivelse under de enkelte hold - med mindre andet er angivet under holdbeskrivelsen så afsluttes holdet med Forårs show-off

tirsdag den 5. april 2022

Rigtig god fornøjelse.

Covid-19 info i Ungdomsskolen

Login for at se dine tilmeldte hold

Login
Babysitterkursus med diplom
Holdet er fyldt
Babysitterkursus med diplom
Læs mere og tilmeld
Periode
27-10-2021 - 24-11-2021
Ugedag
Onsdag
Sted
Center for specialundervisning (CSU -
Tidsrum
16:30 - 19:30
Tilmeldingsfrist
13-10-2021 00:00
Antal pladser
0
Underviser
Lillian Wik Claus Haagensen
Tilmeldingen åbner 14-11-2021
Dansk eksamensforberedelse
Læs mere og tilmeld
Periode
21-04-2022 - 19-05-2022
Ugedag
Torsdag
Sted
Eggeslevmagle Skole - Skælskør
Tidsrum
16:30 - 19:00
Tilmeldingsfrist
07-04-2022 23:59
Antal pladser
12
Åben for tilmelding
Dansk ekstra
Læs mere og tilmeld
Periode
28-10-2021 - 31-03-2022
Ugedag
Torsdag
Sted
Eggeslevmagle Skole - Skælskør
Tidsrum
16:30 - 19:00
Antal pladser
12
DJ-undervisning begynder
Åben for tilmelding
DJ-undervisning begynder
Læs mere og tilmeld
Periode
21-09-2021 - 29-03-2022
Ugedag
Tirsdag
Sted
Eggeslevmagle Skole - Skælskør
Tidsrum
18:30 - 21:30
Antal pladser
2
Underviser
*Andreas Kirkegaard Hansen
DJ-undervisning øvet
Åben for tilmelding
DJ-undervisning øvet
Læs mere og tilmeld
Periode
22-09-2021 - 30-03-2022
Ugedag
Onsdag
Sted
Eggeslevmagle Skole - Skælskør
Tidsrum
18:30 - 21:30
Antal pladser
5
Underviser
*Andreas Kirkegaard Hansen
Engelsk 7. & 8. klasse
Åben for tilmelding
Engelsk 7. & 8. klasse
Læs mere og tilmeld
Periode
26-10-2021 - 29-03-2022
Ugedag
Tirsdag
Sted
Eggeslevmagle Skole - Skælskør
Tidsrum
16:00 - 18:00
Antal pladser
8
Underviser
*Natacha Grimstrup
Engelsk 9. klasse
Åben for tilmelding
Engelsk 9. klasse
Læs mere og tilmeld
Periode
27-10-2021 - 30-03-2022
Ugedag
Onsdag
Sted
Eggeslevmagle Skole - Skælskør
Tidsrum
16:00 - 18:00
Antal pladser
8
Underviser
*Natacha Grimstrup
En weekend med Harry Potter
Holdet er fyldt
En weekend med Harry Potter
Læs mere og tilmeld
Periode
16-10-2021 - 17-10-2021
Ugedag
Lørdag Søndag
Sted
Klubben Byskovvej - Slagelse
Tidsrum
11:00 - 11:00
Antal pladser
0
Underviser
Jesper Rohrberg Andersen
Filmeksperterne
Holdet er fyldt
Filmeksperterne
Læs mere og tilmeld
Periode
26-09-2021 - 24-04-2022
Ugedag
Søndag
Sted
Klubben Byskovvej - Slagelse
Tidsrum
10:00 - 15:30
Antal pladser
0
Underviser
Jesper Rohrberg Andersen
3D Grafik og animation
Holdet er fyldt
3D Grafik og animation
Læs mere og tilmeld
Periode
21-09-2021 - 29-03-2022
Ugedag
Tirsdag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
16:00 - 19:00
Antal pladser
0
Underviser
*Bo Laugesen
Amsterdam - kultur & historie
Åben for tilmelding
Amsterdam - kultur & historie
Læs mere og tilmeld
Periode
10-04-2022 - 14-04-2022
Ugedag
Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Søndag
Tidsrum
07:00 - 23:00
Tilmeldingsfrist
31-01-2022 23:59
Antal pladser
4
Underviser
Jesper Rohrberg Andersen Lene Helweg Augustsen
Bas - venteliste
Åben for venteliste
Bas - venteliste
Læs mere og tilmeld
Periode
20-09-2021 - 28-03-2022
Ugedag
Mandag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
16:00 -
Underviser
Lauritz Andreas Andersen
Beijing - sprog- & kulturrejse
Åben for tilmelding
Beijing - sprog- & kulturrejse
Læs mere og tilmeld
Periode
24-06-2022 - 03-07-2022
Underviser
Hanne Birgitte Mejlstrøm Xiaoxuan Qu
Bokwa (dans)
Åben for tilmelding
Bokwa (dans)
Læs mere og tilmeld
Periode
28-10-2021 - 31-03-2022
Ugedag
Torsdag
Sted
Oliemøllen - Skælskør
Tidsrum
17:00 - 18:00
Antal pladser
15
Underviser
Mette Gøth Lindberg
Bolsjekursus 13/5
Tilmeldingen åbner 15-11-2021
Bolsjekursus 13/5
Læs mere og tilmeld
Periode
13-05-2022 - 13-05-2022
Ugedag
Fredag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
11:00 - 17:00
Tilmeldingsfrist
05-05-2022 23:59
Antal pladser
16
Underviser
Marianne Nielsen
Bolsjekursus d. 30/1
Tilmeldingen åbner 15-11-2021
Bolsjekursus d. 30/1
Læs mere og tilmeld
Periode
30-01-2022 - 30-01-2022
Ugedag
Søndag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
11:00 - 17:00
Tilmeldingsfrist
23-01-2022 23:59
Antal pladser
16
Underviser
Marianne Nielsen
Bordrollespil
Åben for tilmelding
Bordrollespil
Læs mere og tilmeld
Periode
23-09-2021 - 31-03-2022
Ugedag
Torsdag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
18:00 - 21:30
Underviser
Kenni Kaaber Pedersen Nicolai Jarl Dywremose *Lukas Kjær-Holdt Skov Olaf Truels Holding Johansen
Bordrollespil
Åben for tilmelding
Bordrollespil
Læs mere og tilmeld
Periode
06-11-2021 - 02-04-2022
Ugedag
Lørdag
Sted
Oliemøllen - Skælskør
Tidsrum
12:00 - 18:00
Underviser
Jussi Richart Foltmar Svendsen Bjørn Sørensen
Chokoladekursus d. 28/11
Åben for tilmelding
Chokoladekursus d. 28/11
Læs mere og tilmeld
Periode
28-11-2021 - 28-11-2021
Ugedag
Søndag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
11:00 - 18:00
Tilmeldingsfrist
21-11-2021 23:59
Antal pladser
6
Underviser
Marianne Nielsen
Cupcakekursus 12/6
Tilmeldingen åbner 15-11-2021
Cupcakekursus 12/6
Læs mere og tilmeld
Periode
12-06-2022 - 12-06-2022
Ugedag
Søndag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
11:00 - 17:00
Tilmeldingsfrist
05-06-2022 23:59
Antal pladser
16
Underviser
Marianne Nielsen
Tilmeldingen åbner 14-11-2021
Dansk eksamensforberedelse
Læs mere og tilmeld
Periode
21-04-2022 - 19-05-2022
Ugedag
Torsdag
Sted
UngSlagelse - Kulturhuset - Korsør
Tidsrum
16:00 - 18:30
Tilmeldingsfrist
07-04-2022 23:59
Antal pladser
12
Underviser
Lise Lotte Brøns Poulsen
Lukket for tilmelding
Dansk eksamensforberedelse
Læs mere og tilmeld
Periode
21-04-2022 - 19-05-2022
Ugedag
Torsdag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
16:00 - 18:30
Tilmeldingsfrist
25-03-2021 23:59
Antal pladser
11
Underviser
Thomas Nygaard Pedersen
Åben for tilmelding
Dansk ekstra
Læs mere og tilmeld
Periode
23-09-2021 - 31-03-2022
Ugedag
Torsdag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
16:00 - 18:30
Antal pladser
2
Underviser
Thomas Nygaard Pedersen
Åben for tilmelding
Dansk ekstra
Læs mere og tilmeld
Periode
28-10-2021 - 31-03-2022
Ugedag
Torsdag
Sted
UngSlagelse - Kulturhuset - Korsør
Tidsrum
16:30 - 19:00
Antal pladser
10
Underviser
Lise Lotte Brøns Poulsen
Åben for tilmelding
Dansk for udvekslingsstuderende
Læs mere og tilmeld
Periode
21-09-2021 - 29-03-2022
Ugedag
Tirsdag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
16:30 - 19:00
Underviser
Thomas Nygaard Pedersen
Den store bagedag d. 1/5
Tilmeldingen åbner 15-11-2021
Den store bagedag d. 1/5
Læs mere og tilmeld
Periode
01-05-2022 - 01-05-2022
Ugedag
Søndag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
11:00 - 18:00
Tilmeldingsfrist
21-04-2022 23:59
Antal pladser
16
Underviser
Marianne Nielsen
Drama & Teater
Åben for tilmelding
Drama & Teater
Læs mere og tilmeld
Periode
04-11-2021 - 02-04-2022
Ugedag
Torsdag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
16:30 - 18:30
Underviser
*Martin Fabricius Buchwald Lene Helweg Augustsen
Du er intakt
Åben for tilmelding
Du er intakt
Læs mere og tilmeld
Periode
28-10-2021 - 18-11-2021
Ugedag
Torsdag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
16:00 - 17:30
Antal pladser
18
Underviser
Saniye Caliskan
Dyk ned i historien
Tilmeldingen åbner 15-11-2021
Dyk ned i historien
Læs mere og tilmeld
Periode
10-01-2022 - 28-03-2022
Ugedag
Mandag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
16:00 - 18:00
Underviser
*Martin Blaxkjær Strømberg
Dyk ned i historien
Lukket for tilmelding
Dyk ned i historien
Læs mere og tilmeld
Periode
10-01-2022 - 28-03-2022
Ugedag
Mandag
Sted
UngSlagelse - Kulturhuset - Korsør
Tidsrum
16:00 - 18:00
Tilmeldingsfrist
15-09-2021 00:00
Underviser
*Martin Blaxkjær Strømberg
Engelsk eksamensforberedelse
Tilmeldingen åbner 14-11-2021
Engelsk eksamensforberedelse
Læs mere og tilmeld
Periode
21-04-2022 - 19-05-2022
Ugedag
Torsdag
Sted
UngSlagelse - Kulturhuset - Korsør
Tidsrum
16:00 - 18:30
Tilmeldingsfrist
07-04-2022 23:59
Antal pladser
12
Underviser
*Anne Dorthea Lave Staal
Engelsk eksamensforberedelse
Åben for tilmelding
Engelsk eksamensforberedelse
Læs mere og tilmeld
Periode
19-04-2022 - 31-05-2022
Ugedag
Tirsdag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
16:00 - 18:30
Antal pladser
11
Underviser
Nicholas Peter Nørholm Rought
Engelsk ekstra
Holdet er fyldt
Engelsk ekstra
Læs mere og tilmeld
Periode
20-09-2021 - 28-03-2022
Ugedag
Mandag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
16:00 - 18:00
Antal pladser
0
Underviser
Thomas Hagen Eriksen
Engelsk ekstra
Åben for tilmelding
Engelsk ekstra
Læs mere og tilmeld
Periode
21-09-2021 - 29-03-2022
Ugedag
Tirsdag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
16:00 - 18:30
Antal pladser
4
Underviser
Nicholas Peter Nørholm Rought
Engelsk ekstra
Åben for tilmelding
Engelsk ekstra
Læs mere og tilmeld
Periode
23-09-2021 - 31-03-2022
Ugedag
Torsdag
Sted
UngSlagelse - Kulturhuset - Korsør
Tidsrum
16:00 - 18:30
Antal pladser
10
Underviser
*Anne Dorthea Lave Staal
E-sport
Åben for tilmelding
E-sport
Læs mere og tilmeld
Periode
20-09-2021 - 28-03-2022
Ugedag
Mandag
Sted
Sørby Esport - Slagelse
Tidsrum
18:00 - 21:00
Antal pladser
6
Underviser
1*Claus Nielsen *Luca Leon Huelle
Event for unge af unge
Åben for tilmelding
Event for unge af unge
Læs mere og tilmeld
Underviser
Lene Helweg Augustsen Nicholas Peter Nørholm Rought
Fastaval
Åben for tilmelding
Fastaval
Læs mere og tilmeld
Periode
13-04-2022 - 17-04-2022
Ugedag
Onsdag Torsdag Fredag Lørdag Søndag
Sted
Mariagerfjord Gymnasium - Hobro
Antal pladser
16
Underviser
Olaf Truels Holding Johansen
Festkagekursus d. 9/10 & 10/10
Åben for tilmelding
Festkagekursus d. 9/10 & 10/10
Læs mere og tilmeld
Periode
09-10-2021 - 10-10-2021
Ugedag
Lørdag Søndag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
11:00 - 17:00
Tilmeldingsfrist
30-09-2021 23:59
Antal pladser
5
Underviser
Marianne Nielsen
Filmskuespil & filmproduktion
Åben for tilmelding
Filmskuespil & filmproduktion
Læs mere og tilmeld
Periode
23-09-2021 - 16-12-2021
Ugedag
Torsdag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
18:30 - 21:00
Underviser
Lene Helweg Augustsen *Martin Fabricius Buchwald
Firebird - brandkadet
Lukket for tilmelding
Firebird - brandkadet
Læs mere og tilmeld
Periode
08-09-2021 - 01-12-2021
Ugedag
Onsdag
Sted
Rosenkildegården - Slagelse
Tidsrum
17:00 - 20:00
Tilmeldingsfrist
31-08-2020 23:59
Fisketur 18/12
Åben for tilmelding
Fisketur 18/12
Læs mere og tilmeld
Periode
18-12-2021 - 18-12-2021
Ugedag
Lørdag
Tidsrum
10:00 - 14:00
Tilmeldingsfrist
09-12-2021 23:59
Antal pladser
10
Underviser
1*Claus Nielsen
Fisketur 20/10
Åben for tilmelding
Fisketur 20/10
Læs mere og tilmeld
Periode
20-10-2021 - 20-10-2021
Ugedag
Onsdag
Tidsrum
10:00 - 14:00
Tilmeldingsfrist
14-10-2021 12:00
Antal pladser
10
Underviser
1*Claus Nielsen
Fisketur 27/11
Åben for tilmelding
Fisketur 27/11
Læs mere og tilmeld
Periode
27-11-2021 - 27-11-2021
Ugedag
Lørdag
Tidsrum
10:00 - 14:00
Tilmeldingsfrist
21-11-2021 23:59
Antal pladser
10
Underviser
1*Claus Nielsen
Flødebollekursus d. 31/10
Åben for tilmelding
Flødebollekursus d. 31/10
Læs mere og tilmeld
Periode
31-10-2021 - 31-10-2021
Ugedag
Søndag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
11:00 - 17:00
Tilmeldingsfrist
21-10-2021 23:59
Antal pladser
8
Underviser
Marianne Nielsen
Fodboldforløb - Bayern München
Åben for tilmelding
Fodboldforløb - Bayern München
Læs mere og tilmeld
Periode
05-11-2021 - 07-11-2021
Ugedag
Fredag Lørdag Søndag
Underviser
Finn Klarskov Iversen Nicholas Peter Nørholm Rought
Forfatterskolen
Åben for tilmelding
Forfatterskolen
Læs mere og tilmeld
Periode
28-02-2022 - 21-03-2022
Ugedag
Mandag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
16:00 - 18:30
Underviser
*Sandra Schwartz
Forårsshow-off
Tilmeldingen åbner 01-01-2022
Forårsshow-off
Læs mere og tilmeld
Periode
05-04-2022 - 29-03-2022
Ugedag
Tirsdag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
18:30 - 20:30
Underviser
Anne Gade Nielsen Hanne Birgitte Mejlstrøm Kristina Emma Pietrowski Mette Ramdal Lægteskov
Fotoshoot - Model for en dag 13/10
Åben for tilmelding
Fotoshoot - Model for en dag 13/10
Læs mere og tilmeld
Periode
13-10-2021 - 13-10-2021
Ugedag
Onsdag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
16:30 - 18:30
Underviser
Lene Helweg Augustsen *Martin Fabricius Buchwald
Fotoshoot - Model for en dag 20/2
Tilmeldingen åbner 14-11-2021
Fotoshoot - Model for en dag 20/2
Læs mere og tilmeld
Periode
20-02-2022 - 20-02-2022
Ugedag
Søndag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
11:00 - 14:00
Tilmeldingsfrist
06-02-2022 23:59
Underviser
Lene Helweg Augustsen *Martin Fabricius Buchwald
Fotoshoot - Model for en dag  21/11
Åben for tilmelding
Fotoshoot - Model for en dag 21/11
Læs mere og tilmeld
Periode
21-11-2021 - 21-11-2021
Ugedag
Søndag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
11:00 - 14:00
Underviser
Lene Helweg Augustsen *Martin Fabricius Buchwald
Fransk
Åben for tilmelding
Fransk
Læs mere og tilmeld
Periode
27-09-2021 - 28-03-2022
Ugedag
Mandag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
16:30 - 19:30
Underviser
Mette Østergaard Jensen
Førstehjælp - KNALLERT
Holdet er fyldt
Førstehjælp - KNALLERT
Læs mere og tilmeld
Periode
06-10-2021 - 13-10-2021
Ugedag
Onsdag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
17:30 - 21:30
Tilmeldingsfrist
05-10-2021 00:00
Antal pladser
0
Underviser
Kasper Starch Øvre
Gaming
Åben for tilmelding
Gaming
Læs mere og tilmeld
Periode
27-10-2021 - 30-03-2022
Ugedag
Onsdag
Sted
Eggeslevmagle Skole - Skælskør
Tidsrum
15:30 - 18:30
Antal pladser
17
Underviser
*Henrik Mark Høyen
Guitar - venteliste
Åben for venteliste
Guitar - venteliste
Læs mere og tilmeld
Periode
20-09-2021 - 28-03-2022
Ugedag
Mandag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
16:00 -
Underviser
Lauritz Andreas Andersen
Gyseraften - Antvorskov Klosterruin
Tilmeldingen åbner 14-11-2021
Gyseraften - Antvorskov Klosterruin
Læs mere og tilmeld
Periode
15-02-2022 - 15-02-2022
Ugedag
Tirsdag
Sted
Klubben Byskovvej - Slagelse
Tidsrum
18:00 - 20:00
Tilmeldingsfrist
15-05-2022 23:59
Antal pladser
15
Underviser
Jesper Rohrberg Andersen
Historisk dag - Antvorskov Kloster
Tilmeldingen åbner 14-11-2021
Historisk dag - Antvorskov Kloster
Læs mere og tilmeld
Periode
24-05-2022 - 24-05-2022
Ugedag
Tirsdag
Sted
Klubben Byskovvej - Slagelse
Tidsrum
18:00 - 20:00
Tilmeldingsfrist
15-05-2022 23:59
Antal pladser
15
Underviser
Jesper Rohrberg Andersen
Hjemmelavet slik - kursus d. 24/10
Åben for tilmelding
Hjemmelavet slik - kursus d. 24/10
Læs mere og tilmeld
Periode
24-10-2021 - 24-10-2021
Ugedag
Søndag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
11:00 - 17:00
Tilmeldingsfrist
14-10-2021 23:59
Antal pladser
12
Underviser
Marianne Nielsen
Holdet for filmelskere
Åben for tilmelding
Holdet for filmelskere
Læs mere og tilmeld
Periode
23-10-2021 - 23-04-2022
Ugedag
Lørdag
Sted
Klubben Byskovvej - Slagelse
Tidsrum
10:00 - 16:00
Antal pladser
9
Underviser
Jesper Rohrberg Andersen
Jagttegn, vildt og våben
Åben for tilmelding
Jagttegn, vildt og våben
Læs mere og tilmeld
Periode
04-11-2021 - 24-03-2022
Ugedag
Torsdag Lørdag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
16:30 - 19:00
Tilmeldingsfrist
02-11-2021 23:59
Antal pladser
7
Underviser
Jesper Søgaard Jensen
Julesmåkage-kursus d. 12/12
Åben for tilmelding
Julesmåkage-kursus d. 12/12
Læs mere og tilmeld
Periode
12-12-2021 - 12-12-2021
Ugedag
Søndag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
11:00 - 18:00
Tilmeldingsfrist
02-12-2021 23:59
Antal pladser
9
Underviser
Marianne Nielsen
Jumping® Fitness Skælskør
Åben for tilmelding
Jumping® Fitness Skælskør
Læs mere og tilmeld
Periode
25-10-2021 - 28-03-2022
Ugedag
Mandag
Sted
Eggeslevmagle Skole - Skælskør
Tidsrum
16:00 - 17:00
Antal pladser
15
Underviser
*Anja Lindegård Nielsen
Kano- & vildmarkstur
Åben for tilmelding
Kano- & vildmarkstur
Læs mere og tilmeld
Periode
26-04-2022 - 15-05-2022
Ugedag
Mandag Lørdag Søndag
Sted
UngSlagelse - Hulby Møllegård - Korsør
Antal pladser
14
Underviser
Per Kanstrup Nicholas Peter Nørholm Rought
Karamelkursus d. 27/2
Tilmeldingen åbner 14-11-2021
Karamelkursus d. 27/2
Læs mere og tilmeld
Periode
27-02-2022 - 27-02-2022
Ugedag
Søndag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
11:00 - 17:00
Tilmeldingsfrist
20-02-2022 23:59
Antal pladser
16
Underviser
Marianne Nielsen
Kinesisk
Åben for tilmelding
Kinesisk
Læs mere og tilmeld
Periode
21-09-2021 - 29-03-2022
Ugedag
Tirsdag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
17:00 - 19:30
Antal pladser
3
Underviser
Xiaoxuan Qu
Klatring d. 6/11
Åben for tilmelding
Klatring d. 6/11
Læs mere og tilmeld
Periode
06-11-2021 - 06-11-2021
Ugedag
Lørdag
Sted
CRUX - Skælskør Klatreklub - Skælskør
Tidsrum
10:00 - 13:00
Antal pladser
18
Underviser
*Sten Tage Larsen *Erling Strauss
Klatring d. 8/10
Åben for tilmelding
Klatring d. 8/10
Læs mere og tilmeld
Periode
08-10-2021 - 08-10-2021
Ugedag
Fredag
Sted
CRUX - Skælskør Klatreklub - Skælskør
Tidsrum
18:00 - 21:00
Antal pladser
16
Underviser
*Sten Tage Larsen *Erling Strauss
Klatring på Bornholm
Åben for tilmelding
Klatring på Bornholm
Læs mere og tilmeld
Periode
25-04-2022 - 06-06-2022
Ugedag
Mandag Fredag Lørdag Søndag
Sted
CRUX - Skælskør Klatreklub - Skælskør
Tidsrum
18:00 - 21:00
Antal pladser
8
Underviser
*Sten Tage Larsen *Erling Strauss
Klaver for begyndere - venteliste
Åben for venteliste
Klaver for begyndere - venteliste
Læs mere og tilmeld
Periode
20-09-2021 - 28-03-2022
Ugedag
Mandag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
16:00 -
Underviser
Lauritz Andreas Andersen
Kom i form - forår
Tilmeldingen åbner 15-11-2021
Kom i form - forår
Læs mere og tilmeld
Periode
19-04-2022 - 14-06-2022
Ugedag
Tirsdag
Sted
UngSlagelse - Kulturhuset - Korsør
Tidsrum
16:00 - 18:00
Underviser
*Martin Blaxkjær Strømberg
Kom i form - forår
Tilmeldingen åbner 14-11-2021
Kom i form - forår
Læs mere og tilmeld
Periode
19-04-2022 - 14-06-2022
Ugedag
Tirsdag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
16:00 - 18:00
Underviser
*Martin Blaxkjær Strømberg
Koreansk
Åben for tilmelding
Koreansk
Læs mere og tilmeld
Periode
21-09-2021 - 29-03-2022
Ugedag
Tirsdag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
16:00 - 18:00
Underviser
*Anne Dorthea Lave Staal
Kort & Brætspil
Åben for tilmelding
Kort & Brætspil
Læs mere og tilmeld
Periode
01-10-2021 - 01-04-2022
Sted
Klubben Byskovvej - Slagelse
Tidsrum
18:00 - 22:00
Antal pladser
19
Underviser
1*Claus Nielsen *Martin Blaxkjær Strømberg
Kreativt Design - syning
Åben for tilmelding
Kreativt Design - syning
Læs mere og tilmeld
Periode
28-10-2021 - 31-03-2022
Ugedag
Torsdag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
16:00 - 19:00
Antal pladser
15
Underviser
Anja Wesselhoff Olsen
Kør mountainbike i skoven - efterår
Åben for tilmelding
Kør mountainbike i skoven - efterår
Læs mere og tilmeld
Periode
30-08-2021 - 11-10-2021
Ugedag
Mandag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
17:30 - 20:00
Tilmeldingsfrist
03-10-2021 00:00
Antal pladser
2
Underviser
Esben Alstrup Jensen *Liv Oxbøll Andersen
Kør mountainbike i skoven - forår
Åben for tilmelding
Kør mountainbike i skoven - forår
Læs mere og tilmeld
Periode
25-04-2022 - 20-06-2022
Ugedag
Mandag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
17:30 - 20:00
Tilmeldingsfrist
15-05-2022 00:00
Antal pladser
10
Underviser
Esben Alstrup Jensen *Liv Oxbøll Andersen
Livs Liga
Åben for tilmelding
Livs Liga
Læs mere og tilmeld
Periode
26-10-2021 - 01-02-2022
Ugedag
Tirsdag
Sted
UngSlagelse - Kulturhuset - Korsør
Tidsrum
16:00 - 17:00
Antal pladser
10
Underviser
*Martin Blaxkjær Strømberg
Livs Liga
Åben for tilmelding
Livs Liga
Læs mere og tilmeld
Periode
26-10-2021 - 01-02-2022
Ugedag
Tirsdag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
16:00 - 17:00
Antal pladser
10
Underviser
*Martin Blaxkjær Strømberg
Læringslokomotivet 7. kl. ANSØGN
Åben for venteliste
Læringslokomotivet 7. kl. ANSØGN
Læs mere og tilmeld
Periode
20-09-2021 - 06-04-2022
Ugedag
Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
Sted
UngSlagelse - Hulby Møllegård - Korsør
Tilmeldingsfrist
05-09-2021 23:59
Underviser
Lone Kjeldtoft Nicholas Peter Nørholm Rought Per Kanstrup
Læringslokomotivet 8. kl.  ANSØGN
Åben for tilmelding
Læringslokomotivet 8. kl. ANSØGN
Læs mere og tilmeld
Periode
25-10-2021 - 15-03-2022
Ugedag
Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
Sted
UngSlagelse - Hulby Møllegård - Korsør
Tilmeldingsfrist
03-10-2021 23:59
Underviser
Lone Kjeldtoft Nicholas Peter Nørholm Rought Per Kanstrup
Læringslokomotivet 9. kl. ANSØGN
Åben for tilmelding
Læringslokomotivet 9. kl. ANSØGN
Læs mere og tilmeld
Periode
29-11-2021 - 14-12-2021
Ugedag
Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
Sted
UngSlagelse - Hulby Møllegård - Korsør
Tilmeldingsfrist
07-11-2021 23:59
Underviser
Lone Kjeldtoft Nicholas Peter Nørholm Rought Per Kanstrup
Læsecamp 2022
Åben for tilmelding
Læsecamp 2022
Læs mere og tilmeld
Periode
27-06-2022 - 01-07-2022
Ugedag
Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
Sted
UngSlagelse - Hulby Møllegård - Korsør
Tilmeldingsfrist
31-05-2022 23:59
Antal pladser
23
Underviser
Lisbeth Maria Neumann Per Kanstrup
Magic Grand Prix MTG
Åben for tilmelding
Magic Grand Prix MTG
Læs mere og tilmeld
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Underviser
Olaf Truels Holding Johansen
Magic the gathering
Åben for tilmelding
Magic the gathering
Læs mere og tilmeld
Periode
20-09-2021 - 28-03-2022
Ugedag
Mandag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
19:00 - 21:30
Underviser
Nicolai Jarl Dywremose Olaf Truels Holding Johansen
Åben for tilmelding
Matematik eksamensforberedelse
Læs mere og tilmeld
Periode
21-04-2022 - 19-05-2022
Ugedag
Torsdag
Sted
Eggeslevmagle Skole - Skælskør
Tidsrum
16:00 - 18:30
Antal pladser
8
Underviser
Kenneth Hesselberg
Åben for tilmelding
Matematik eksamensforberedelse
Læs mere og tilmeld
Periode
20-04-2022 - 25-05-2022
Ugedag
Onsdag
Sted
UngSlagelse - Kulturhuset - Korsør
Tidsrum
16:00 - 18:30
Antal pladser
10
Underviser
Kenneth Hesselberg
Åben for tilmelding
Matematik eksamensforberedelse
Læs mere og tilmeld
Periode
19-04-2022 - 31-05-2022
Ugedag
Tirsdag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
16:00 - 18:30
Antal pladser
10
Underviser
Louise May-Brit Friis
Åben for tilmelding
Matematik ekstra
Læs mere og tilmeld
Periode
23-09-2021 - 31-03-2022
Ugedag
Torsdag
Sted
Eggeslevmagle Skole - Skælskør
Tidsrum
16:00 - 18:30
Antal pladser
2
Underviser
Kenneth Hesselberg
Holdet er fyldt
Matematik ekstra
Læs mere og tilmeld
Periode
23-09-2021 - 31-03-2022
Ugedag
Torsdag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
16:00 - 18:00
Antal pladser
0
Underviser
Marianne Nielsen
Åben for tilmelding
Matematik ekstra - aften
Læs mere og tilmeld
Periode
27-09-2021 - 28-03-2022
Ugedag
Mandag
Sted
UngSlagelse - Kulturhuset - Korsør
Tidsrum
18:30 - 21:00
Antal pladser
5
Underviser
Kenneth Hesselberg
Åben for tilmelding
Matematik ekstra - eftermiddag
Læs mere og tilmeld
Periode
20-09-2021 - 28-03-2022
Ugedag
Mandag
Sted
UngSlagelse - Kulturhuset - Korsør
Tidsrum
16:00 - 18:30
Antal pladser
3
Underviser
Kenneth Hesselberg
Holdet er fyldt
Matematik - Fagligt boost
Læs mere og tilmeld
Periode
21-09-2021 - 29-03-2022
Ugedag
Tirsdag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
16:00 - 18:30
Antal pladser
0
Underviser
Louise May-Brit Friis
Naturridning d. 27/4
Åben for tilmelding
Naturridning d. 27/4
Læs mere og tilmeld
Periode
27-04-2022 - 27-04-2022
Ugedag
Onsdag
Tidsrum
15:00 - 20:00
Antal pladser
11
Underviser
Hanne Birgitte Mejlstrøm Lone Kjeldtoft
Naturridning - ridelejr
Åben for tilmelding
Naturridning - ridelejr
Læs mere og tilmeld
Periode
10-06-2022 - 12-06-2022
Ugedag
Fredag Lørdag Søndag
Tidsrum
15:00 - 15:00
Tilmeldingsfrist
15-05-2022 23:59
Antal pladser
9
Underviser
Hanne Birgitte Mejlstrøm Lone Kjeldtoft
Nervøs for eksamen?
Tilmeldingen åbner 14-11-2021
Nervøs for eksamen?
Læs mere og tilmeld
Periode
16-05-2022 - 30-05-2022
Ugedag
Mandag
Sted
Eggeslevmagle Skole - Skælskør
Tidsrum
16:00 - 18:00
Antal pladser
10
Nervøs for eksamen?
Tilmeldingen åbner 14-11-2021
Nervøs for eksamen?
Læs mere og tilmeld
Periode
16-05-2022 - 30-05-2022
Ugedag
Mandag
Sted
UngSlagelse - Kulturhuset - Korsør
Tidsrum
16:00 - 18:00
Tilmeldingsfrist
08-05-2022 00:00
Antal pladser
10
Nervøs for eksamen?
Tilmeldingen åbner 14-11-2021
Nervøs for eksamen?
Læs mere og tilmeld
Periode
16-05-2022 - 30-05-2022
Ugedag
Mandag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
16:00 - 18:00
Tilmeldingsfrist
08-05-2022 00:00
Antal pladser
10
Nytårsfilmdag i Ungdomsskolen
Åben for tilmelding
Nytårsfilmdag i Ungdomsskolen
Læs mere og tilmeld
Periode
28-12-2021 - 28-12-2021
Ugedag
Tirsdag
Sted
Klubben Byskovvej - Slagelse
Tidsrum
10:00 - 17:00
Tilmeldingsfrist
16-12-2021 23:59
Antal pladser
11
Underviser
Jesper Rohrberg Andersen
Nytårsvandretur
Åben for tilmelding
Nytårsvandretur
Læs mere og tilmeld
Periode
27-12-2021 - 27-12-2021
Ugedag
Mandag
Sted
Klubben Byskovvej - Slagelse
Tidsrum
10:30 - 15:30
Tilmeldingsfrist
16-12-2021 23:59
Antal pladser
12
Underviser
Jesper Rohrberg Andersen
Pre-release  d. 22/1
Åben for tilmelding
Pre-release d. 22/1
Læs mere og tilmeld
Periode
22-01-2022 - 22-01-2022
Ugedag
Lørdag
Sted
Roskilde -
Tidsrum
09:00 - 23:58
Tilmeldingsfrist
09-01-2022 23:59
Antal pladser
16
Underviser
Olaf Truels Holding Johansen
Påskeslik-kursus d. 3/4
Tilmeldingen åbner 15-11-2021
Påskeslik-kursus d. 3/4
Læs mere og tilmeld
Periode
03-04-2022 - 03-04-2022
Ugedag
Søndag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
11:00 - 18:00
Tilmeldingsfrist
20-03-2022 23:59
Antal pladser
16
Underviser
Marianne Nielsen
Robusthed EXPLORER 2  ANSØGN
Åben for tilmelding
Robusthed EXPLORER 2 ANSØGN
Læs mere og tilmeld
Periode
17-05-2022 - 03-06-2022
Ugedag
Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag Søndag
Sted
Tjekkiet -
Tilmeldingsfrist
03-04-2022 23:59
Underviser
Jesper Rohrberg Andersen Lone Kjeldtoft Henrik Nielsen
Samfundet til debat
Åben for tilmelding
Samfundet til debat
Læs mere og tilmeld
Periode
25-10-2021 - 06-12-2021
Ugedag
Mandag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
16:00 - 18:00
Underviser
*Martin Blaxkjær Strømberg
Samfundet til debat
Åben for tilmelding
Samfundet til debat
Læs mere og tilmeld
Periode
25-10-2021 - 06-12-2021
Ugedag
Mandag
Sted
UngSlagelse - Kulturhuset - Korsør
Tidsrum
16:00 - 18:00
Underviser
*Martin Blaxkjær Strømberg
Sangundervisning - venteliste
Åben for venteliste
Sangundervisning - venteliste
Læs mere og tilmeld
Periode
20-09-2021 - 28-03-2022
Ugedag
Mandag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
16:00 -
Tilmeldingsfrist
30-08-2021 15:33
Underviser
Lauritz Andreas Andersen
Sheltertur
Tilmeldingen åbner 15-11-2021
Sheltertur
Læs mere og tilmeld
Periode
06-05-2022 - 07-05-2022
Ugedag
Fredag Lørdag
Tidsrum
18:00 - 12:00
Tilmeldingsfrist
24-04-2022 23:59
Antal pladser
20
Underviser
Lone Kjeldtoft Jesper Rohrberg Andersen 1*Claus Nielsen
Skuespillere til Rædslernes Borg
Åben for tilmelding
Skuespillere til Rædslernes Borg
Læs mere og tilmeld
Periode
23-08-2021 - 24-10-2021
Ugedag
Mandag
Sted
Borreby Gods - teater - Skælskør
Tidsrum
16:30 - 18:30
Underviser
Lene Helweg Augustsen
Slagelse-Con 2021
Åben for tilmelding
Slagelse-Con 2021
Læs mere og tilmeld
Periode
03-12-2021 - 05-12-2021
Ugedag
Fredag Lørdag Søndag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
17:00 - 17:00
Tilmeldingsfrist
21-11-2021 23:59
Underviser
Olaf Truels Holding Johansen
Spansk begynder
Lukket for tilmelding
Spansk begynder
Læs mere og tilmeld
Periode
21-09-2021 - 29-03-2022
Ugedag
Tirsdag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
16:00 - 18:30
Antal pladser
-4
Underviser
Per Kanstrup
Spansk fortsætter
Åben for tilmelding
Spansk fortsætter
Læs mere og tilmeld
Ugedag
Tirsdag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
19:00 - 21:30
Antal pladser
15
Underviser
Per Kanstrup
Speaking English
Åben for tilmelding
Speaking English
Læs mere og tilmeld
Periode
21-09-2021 - 29-03-2022
Ugedag
Tirsdag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
18:45 - 21:15
Underviser
Nicholas Peter Nørholm Rought
Speaking English
Åben for tilmelding
Speaking English
Læs mere og tilmeld
Periode
28-10-2021 - 31-03-2022
Ugedag
Torsdag
Sted
UngSlagelse - Kulturhuset - Korsør
Tidsrum
18:45 - 21:15
Underviser
*Anne Dorthea Lave Staal
Tegnekursus
Åben for tilmelding
Tegnekursus
Læs mere og tilmeld
Periode
20-09-2021 - 28-03-2022
Ugedag
Mandag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
16:30 - 19:30
Underviser
*Kasper Thorup Nielsen
Tegnekursus
Åben for tilmelding
Tegnekursus
Læs mere og tilmeld
Periode
21-09-2021 - 29-03-2022
Ugedag
Tirsdag
Sted
UngSlagelse - Kulturhuset - Korsør
Tidsrum
16:30 - 19:30
Underviser
*Kasper Thorup Nielsen
Tjekkiet - Snowboard
Åben for tilmelding
Tjekkiet - Snowboard
Læs mere og tilmeld
Periode
18-12-2021 - 23-12-2021
Ugedag
Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag Lørdag Søndag
Sted
Tjekkiet -
Tidsrum
05:00 - 22:00
Tilmeldingsfrist
20-10-2021 23:59
Antal pladser
4
Underviser
Nicholas Peter Nørholm Rought
Traktorkørekort
Åben for tilmelding
Traktorkørekort
Læs mere og tilmeld
Periode
13-01-2022 - 10-02-2022
Ugedag
Torsdag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
18:30 - 21:00
Tilmeldingsfrist
06-01-2022 23:59
Antal pladser
13
Underviser
Thor Johannessen
Trommer - venteliste
Åben for venteliste
Trommer - venteliste
Læs mere og tilmeld
Periode
20-09-2021 - 28-03-2022
Ugedag
Mandag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
16:00 - 00:00
Underviser
Lauritz Andreas Andersen
Tyrfing-Con - forår 2022
Tilmeldingen åbner 15-11-2021
Tyrfing-Con - forår 2022
Læs mere og tilmeld
Ugedag
Fredag Lørdag Søndag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
18:00 - 17:00
Underviser
Olaf Truels Holding Johansen
Tysk eksamensforberedelse
Tilmeldingen åbner 14-11-2021
Tysk eksamensforberedelse
Læs mere og tilmeld
Periode
10-05-2022 - 31-05-2022
Ugedag
Tirsdag
Sted
UngSlagelse - Kulturhuset - Korsør
Tidsrum
16:30 - 19:00
Tilmeldingsfrist
01-05-2022 23:59
Antal pladser
10
Tysk eksamensforberedelse
Tilmeldingen åbner 14-11-2021
Tysk eksamensforberedelse
Læs mere og tilmeld
Periode
10-05-2022 - 31-05-2022
Ugedag
Tirsdag
Sted
Eggeslevmagle Skole - Skælskør
Tidsrum
16:30 - 19:00
Tilmeldingsfrist
01-05-2022 23:59
Antal pladser
10
Tysk ekstra
Åben for tilmelding
Tysk ekstra
Læs mere og tilmeld
Periode
26-10-2021 - 29-03-2022
Ugedag
Tirsdag
Sted
Eggeslevmagle Skole - Skælskør
Tidsrum
16:30 - 19:00
Antal pladser
10
Tysk ekstra
Åben for tilmelding
Tysk ekstra
Læs mere og tilmeld
Periode
26-10-2021 - 29-03-2022
Ugedag
Tirsdag
Sted
UngSlagelse - Kulturhuset - Korsør
Tidsrum
16:30 - 19:00
Antal pladser
9
Tysk - prøveforberedelse
Tilmeldingen åbner 14-11-2021
Tysk - prøveforberedelse
Læs mere og tilmeld
Periode
10-05-2022 - 24-05-2022
Ugedag
Tirsdag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
18:30 - 21:00
Tilmeldingsfrist
01-05-2022 00:00
Antal pladser
10
Underviser
Mette Østergaard Jensen
Tysk turbo
Åben for tilmelding
Tysk turbo
Læs mere og tilmeld
Periode
26-10-2021 - 29-03-2022
Ugedag
Tirsdag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
16:30 - 19:00
Antal pladser
9
Underviser
Mette Østergaard Jensen
Ukulele for begyndere - venteliste
Åben for venteliste
Ukulele for begyndere - venteliste
Læs mere og tilmeld
Periode
20-09-2021 - 28-03-2022
Ugedag
Mandag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
16:00 -
Tilmeldingsfrist
30-08-2021 15:33
Underviser
Lauritz Andreas Andersen
Ungdomsskolen 2GO - ANSØGNING
Åben for tilmelding
Ungdomsskolen 2GO - ANSØGNING
Læs mere og tilmeld
Periode
08-09-2021 - 18-05-2022
Sted
UngSlagelse - Hulby Møllegård - Korsør
Tidsrum
08:00 - 16:00
Underviser
Lone Kjeldtoft Per Kanstrup Jesper Rohrberg Andersen Nicholas Peter Nørholm Rought
Ungfestival
Tilmeldingen åbner 14-11-2021
Ungfestival
Læs mere og tilmeld
Periode
17-06-2022 - 18-06-2022
Ugedag
Fredag Lørdag
Sted
UngSlagelse - Hulby Møllegård - Korsør
Tidsrum
16:00 - 00:00
Tilmeldingsfrist
08-05-2022 23:59
Underviser
*Andreas Kirkegaard Hansen Per Kanstrup Nicholas Peter Nørholm Rought Jesper Rohrberg Andersen
Ungfest - Skt. Michaels Nat 24/9
Lukket for tilmelding
Ungfest - Skt. Michaels Nat 24/9
Læs mere og tilmeld
Periode
24-09-2021 - 24-09-2021
Ugedag
Fredag
Tidsrum
20:00 - 00:00
Tilmeldingsfrist
24-09-2021 20:00
Underviser
Annette Halkier D'Andrade Jesper Rohrberg Andersen Yazmin Luisa Sundbo Solarz Anne Gade Nielsen Dorthe Christensen Louise Julie Lage Louise Jung Spare Aagerup *Peter Mørch Nielsen Rikke Wejlgaard Niemann *Mikkel Wejlgaard Niemann Kasper Starch Øvre
Vikinge-Con
Lukket for tilmelding
Vikinge-Con
Læs mere og tilmeld
Periode
15-10-2021 - 17-10-2021
Ugedag
Fredag Lørdag Søndag
Tilmeldingsfrist
26-09-2021 23:59
Antal pladser
16
Underviser
Olaf Truels Holding Johansen
Yoga
Åben for tilmelding
Yoga
Læs mere og tilmeld
Periode
25-10-2021 - 28-03-2022
Ugedag
Mandag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
16:30 - 18:30
Antal pladser
8
Underviser
Christina Herum
Knallert Dan
Holdet er fyldt
Knallert Dan
Læs mere og tilmeld
Periode
10-10-2021 - 02-11-2021
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tilmeldingsfrist
05-10-2021 00:00
Antal pladser
0
Underviser
Dan Kühnau Hansen
Beauty
Åben for tilmelding
Beauty
Læs mere og tilmeld
Periode
23-09-2021 - 09-12-2021
Ugedag
Torsdag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
16:00 - 18:30
Antal pladser
15
Underviser
*Stephanie Nielsen *Katja Josefa Lasko-Hansen
Jumping® Fitness Slagelse
Åben for tilmelding
Jumping® Fitness Slagelse
Læs mere og tilmeld
Periode
28-10-2021 - 31-03-2022
Ugedag
Torsdag
Sted
Young Jumping® Fitness Slagelse - Slagelse
Tidsrum
16:30 - 17:30
Antal pladser
15
Underviser
Line Nygaard Mikkelsen
Dance mix
Åben for tilmelding
Dance mix
Læs mere og tilmeld
Periode
27-10-2021 - 30-03-2022
Ugedag
Onsdag
Sted
UngSlagelse - Kulturhuset - Korsør
Tidsrum
16:00 - 17:30
Antal pladser
9
Underviser
Katia Veronica Soza Paz
Knallert Carsten
Åben for tilmelding
Knallert Carsten
Læs mere og tilmeld
Periode
25-10-2021 - 10-11-2021
Ugedag
Mandag Onsdag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
16:00 - 21:00
Tilmeldingsfrist
19-10-2021 00:00
Antal pladser
1
Underviser
Carsten Kai Munk
Knallert Carsten
Holdet er fyldt
Knallert Carsten
Læs mere og tilmeld
Periode
29-11-2021 - 15-12-2021
Ugedag
Mandag Onsdag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
16:00 - 21:00
Tilmeldingsfrist
22-11-2021 00:00
Antal pladser
0
Underviser
Carsten Kai Munk
Førstehjælp - KNALLERT
Åben for tilmelding
Førstehjælp - KNALLERT
Læs mere og tilmeld
Periode
03-11-2021 - 10-11-2021
Ugedag
Onsdag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
17:30 - 21:30
Tilmeldingsfrist
26-10-2021 00:00
Antal pladser
2
Underviser
Kasper Starch Øvre
Knallert Dan
Åben for tilmelding
Knallert Dan
Læs mere og tilmeld
Periode
07-11-2021 - 21-11-2021
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tilmeldingsfrist
01-11-2021 00:00
Antal pladser
2
Underviser
Dan Kühnau Hansen
Førstehjælp - KNALLERT
Holdet er fyldt
Førstehjælp - KNALLERT
Læs mere og tilmeld
Periode
05-10-2021 - 12-10-2021
Ugedag
Tirsdag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
17:30 - 21:30
Tilmeldingsfrist
28-09-2021 00:00
Antal pladser
0
Underviser
Claus Haagensen
Førstehjælp - KNALLERT
Åben for tilmelding
Førstehjælp - KNALLERT
Læs mere og tilmeld
Periode
30-11-2021 - 07-12-2021
Ugedag
Tirsdag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
17:30 - 21:30
Tilmeldingsfrist
23-11-2021 00:00
Antal pladser
11
Underviser
Claus Haagensen
Elektronisk musikproduktion
Åben for tilmelding
Elektronisk musikproduktion
Læs mere og tilmeld
Periode
28-10-2021 - 31-03-2022
Ugedag
Torsdag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
16:00 - 18:30
Antal pladser
12
Underviser
*Valdemar Ziebell Bila
Selvforsvarkursus for piger
Åben for tilmelding
Selvforsvarkursus for piger
Læs mere og tilmeld
Periode
31-10-2021 - 14-11-2021
Ugedag
Søndag
Sted
Slagelse Selvforsvarsklub - Slagelse
Tidsrum
12:00 - 15:00
Tilmeldingsfrist
21-10-2021 23:59
Knallert Dan
Åben for tilmelding
Knallert Dan
Læs mere og tilmeld
Periode
09-01-2022 - 23-01-2022
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Antal pladser
6
Underviser
Dan Kühnau Hansen
Læringslokomotivet 7. kl.
Lukket for tilmelding
Læringslokomotivet 7. kl.
Læs mere og tilmeld
Periode
20-09-2021 - 06-04-2022
Ugedag
Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
Sted
UngSlagelse - Hulby Møllegård - Korsør
Tilmeldingsfrist
05-09-2021 23:59
Underviser
Lone Kjeldtoft Nicholas Peter Nørholm Rought Per Kanstrup
Spansk
Åben for tilmelding
Spansk
Læs mere og tilmeld
Periode
21-09-2021 - 29-03-2022
Ugedag
Tirsdag
Sted
UngSlagelse - Kulturhuset - Korsør
Tidsrum
16:00 - 18:30
Antal pladser
1
Underviser
Katia Veronica Soza Paz
Madrid - sprogrejse
Åben for tilmelding
Madrid - sprogrejse
Læs mere og tilmeld
Periode
05-01-2022 - 17-02-2022
Tilmeldingsfrist
16-01-2022 23:59
Antal pladser
12
Underviser
Per Kanstrup Hanne Birgitte Mejlstrøm
Dublin - sprogrejse
Åben for tilmelding
Dublin - sprogrejse
Læs mere og tilmeld
Periode
05-01-2022 - 18-02-2022
Tilmeldingsfrist
16-01-2022 23:59
Antal pladser
8
Underviser
Nicholas Peter Nørholm Rought Anne Gade Nielsen
Bordrollespil
Åben for tilmelding
Bordrollespil
Læs mere og tilmeld
Periode
27-10-2021 - 30-03-2022
Ugedag
Onsdag
Sted
Dalmose Centralskole -
Tidsrum
18:00 - 20:00
Underviser
Jussi Richart Foltmar Svendsen