Gå til hoved-indhold

Holdoversigt

Velkommen til vores mange muligheder.

BEMÆRK !!!!

Ungdomsskolens vintersæson er så småt ved at lukke ned.. det betyder at det ikke længere er muligt at tilmelde sig de hold der slutter til påskeferien, så dem kan du ikke længere se her på siden.

De hold du kan se og kan tilmelde dig - er de hold der starter op nu i foråret/sommeren.

Fra den 1. juli 2020 kan du se og tilmelde dig alle de nye hold der starter op efter sommerferien

Rigtig god fornøjelse.

Login for at se dine tilmeldte hold

Login
Åben for tilmelding
Dansk - prøveforberedelse
Læs mere og tilmeld
Periode
16-04-2020 - 07-05-2020
Ugedag
Torsdag
Sted
UngSlagelse - Kulturhuset - Korsør
Tidsrum
16:30 - 19:00
Antal pladser
1
Underviser
Thomas Nygaard Pedersen
Åben for tilmelding
Dansk - prøveforberedelse
Læs mere og tilmeld
Periode
20-04-2020 - 11-05-2020
Ugedag
Mandag
Sted
Eggeslevmagle Skole - Skælskør
Tidsrum
16:30 - 19:00
Antal pladser
11
Engelsk - prøveforberedelse
Åben for tilmelding
Engelsk - prøveforberedelse
Læs mere og tilmeld
Periode
20-04-2020 - 25-05-2020
Ugedag
Mandag
Sted
UngSlagelse - Kulturhuset - Korsør
Tidsrum
17:00 - 19:30
Tilmeldingsfrist
13-04-2020 23:59
Antal pladser
5
Underviser
Thomas Nygaard Pedersen
Åben for tilmelding
Engelsk - prøveforberedelse
Læs mere og tilmeld
Periode
23-04-2020 - 14-05-2020
Ugedag
Torsdag
Sted
Eggeslevmagle Skole - Skælskør
Tidsrum
16:00 - 18:30
Antal pladser
11
Underviser
Liselotte Boye Lentz-Nielsen
Gastronomi - sommer
Åben for tilmelding
Gastronomi - sommer
Læs mere og tilmeld
Periode
02-05-2020 - 02-05-2020
Ugedag
Lørdag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
11:00 - 16:00
Tilmeldingsfrist
19-04-2020 23:59
Antal pladser
14
Underviser
Chili Stengade Struve
Intensiv læringscamp 9. kl.
Lukket for tilmelding
Intensiv læringscamp 9. kl.
Læs mere og tilmeld
Periode
24-11-2019 - 17-04-2020
Ugedag
Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag Søndag
Tilmeldingsfrist
17-11-2019 23:59
Antal pladser
4
Underviser
Nicholas Peter Nørholm Rought Lene Helweg Augustsen Lone Kjeldtoft
Kano- & vildmarkstur
Åben for tilmelding
Kano- & vildmarkstur
Læs mere og tilmeld
Periode
21-05-2020 - 23-05-2020
Ugedag
Torsdag Fredag Lørdag
Sted
UngSlagelse - Hulby Møllegård - Korsør
Tilmeldingsfrist
01-04-2020 00:00
Antal pladser
2
Underviser
Per Kanstrup Nicholas Peter Nørholm Rought
Læsecamp 2020
Åben for tilmelding
Læsecamp 2020
Læs mere og tilmeld
Periode
29-06-2020 - 03-07-2020
Ugedag
Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
Sted
UngSlagelse - Hulby Møllegård - Korsør
Tidsrum
08:30 - 15:00
Tilmeldingsfrist
31-05-2020 23:59
Antal pladser
15
Underviser
Lone Kjeldtoft Nicholas Peter Nørholm Rought Lisbeth Maria Neumann Per Kanstrup
Åben for tilmelding
Matematik - prøveforberedelse
Læs mere og tilmeld
Periode
14-04-2020 - 05-05-2020
Ugedag
Tirsdag
Sted
Eggeslevmagle Skole - Skælskør
Tidsrum
16:00 - 18:30
Antal pladser
10
Underviser
Kenneth Hesselberg
Åben for tilmelding
Matematik - prøveforberedelse
Læs mere og tilmeld
Periode
15-04-2020 - 27-05-2020
Ugedag
Onsdag
Sted
UngSlagelse - Kulturhuset - Korsør
Tidsrum
16:00 - 18:30
Antal pladser
6
Underviser
Kenneth Hesselberg
Mountainbike - forår
Åben for tilmelding
Mountainbike - forår
Læs mere og tilmeld
Periode
20-04-2020 - 22-06-2020
Ugedag
Mandag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
17:30 - 20:00
Antal pladser
11
Underviser
Esben Alstrup Jensen
Åben for tilmelding
Nervøs for eksamen?
Læs mere og tilmeld
Periode
05-05-2020 - 26-05-2020
Ugedag
Tirsdag
Sted
UngSlagelse - Kulturhuset - Korsør
Tidsrum
16:00 - 18:30
Tilmeldingsfrist
27-04-2020 23:59
Åben for tilmelding
Nervøs for eksamen?
Læs mere og tilmeld
Periode
05-05-2020 - 26-05-2020
Ugedag
Tirsdag
Sted
Eggeslevmagle Skole - Skælskør
Tidsrum
16:00 - 18:30
Tilmeldingsfrist
26-04-2020 23:59
Åben for tilmelding
Nervøs for eksamen?
Læs mere og tilmeld
Periode
05-05-2020 - 26-05-2020
Ugedag
Tirsdag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
16:00 - 18:30
Tilmeldingsfrist
26-04-2020 23:59
Underviser
Lone Kjeldtoft
Speedbådscertifikat
Åben for tilmelding
Speedbådscertifikat
Læs mere og tilmeld
Periode
02-05-2020 -
Ugedag
Lørdag
Sted
Korsør Sejlklub - Korsør
Tidsrum
09:00 - 15:00
Tilmeldingsfrist
13-04-2020 23:59
Antal pladser
11
Underviser
*Glen Pedersen
Rockclimbing
Åben for tilmelding
Rockclimbing
Læs mere og tilmeld
Periode
20-04-2020 - 01-06-2020
Tidsrum
17:00 - 20:00
Tilmeldingsfrist
31-03-2020 00:00
Antal pladser
14
Underviser
*Erling Strauss
Sprog- & kulturrejse - kinesisk
Holdet er fyldt
Sprog- & kulturrejse - kinesisk
Læs mere og tilmeld
Periode
12-10-2020 - 20-10-2020
Tilmeldingsfrist
26-01-2020 23:59
Antal pladser
0
Underviser
Xiaoxuan Qu
Tyrfing Con
Åben for tilmelding
Tyrfing Con
Læs mere og tilmeld
Periode
29-05-2020 - 31-05-2020
Ugedag
Fredag Lørdag Søndag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
18:00 - 17:00
Tilmeldingsfrist
10-05-2020 00:00
Underviser
Olaf Truels Holding Johansen
Tysk - prøveforberedelse
Åben for tilmelding
Tysk - prøveforberedelse
Læs mere og tilmeld
Periode
04-05-2020 - 25-05-2020
Ugedag
Mandag
Sted
UngSlagelse - Kulturhuset - Korsør
Tidsrum
16:00 - 18:30
Antal pladser
12
Tysk - prøveforberedelse
Åben for tilmelding
Tysk - prøveforberedelse
Læs mere og tilmeld
Periode
16-04-2020 - 07-05-2020
Ugedag
Torsdag
Sted
Eggeslevmagle Skole - Skælskør
Tidsrum
18:45 - 20:45
Antal pladser
10
Ungfestival
Åben for tilmelding
Ungfestival
Læs mere og tilmeld
Periode
12-06-2020 - 13-06-2020
Ugedag
Fredag Lørdag
Sted
UngSlagelse - Hulby Møllegård - Korsør
Tidsrum
16:00 - 23:00
Tilmeldingsfrist
10-05-2020 23:59
Underviser
Charlotte Højland Nicholas Peter Nørholm Rought Per Kanstrup Mette Ramdal Lægteskov Anne Gade Nielsen *Erling Strauss *Anja Lindegård Nielsen Lene Helweg Augustsen *Andreas Kirkegaard Hansen Esben Alstrup Jensen Marianne Nielsen Troels Lindenskov Mathiesen Katia Veronica Soza Paz Jesper Rohrberg Andersen Olaf Truels Holding Johansen
Vandreture
Åben for tilmelding
Vandreture
Læs mere og tilmeld
Periode
13-05-2020 - 07-06-2020
Ugedag
Mandag Onsdag Fredag Lørdag Søndag
Tidsrum
00:00 - 00:00
Tilmeldingsfrist
08-05-2020 00:00
Antal pladser
16
Underviser
Jesper Rohrberg Andersen Anne Gade Nielsen
Mountainbike: Girls on track
Åben for tilmelding
Mountainbike: Girls on track
Læs mere og tilmeld
Periode
15-04-2020 - 17-06-2020
Ugedag
Onsdag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
16:30 - 19:00
Tilmeldingsfrist
01-04-2020 23:59
Antal pladser
15
Underviser
*Liv Oxbøll Andersen
Knallert/Dan
Lukket for tilmelding
Knallert/Dan
Læs mere og tilmeld
Periode
19-04-2020 - 05-05-2020
Ugedag
Mandag Tirsdag Onsdag Søndag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tilmeldingsfrist
11-03-2020 15:14
Antal pladser
1
Underviser
Dan Kühnau Hansen
Åben for tilmelding
Matematik - prøveforberedelse
Læs mere og tilmeld
Periode
14-04-2020 - 28-04-2020
Ugedag
Tirsdag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
16:30 - 19:00
Antal pladser
10
Underviser
Louise May-Brit Friis
Naturridning - VENT
Åben for venteliste
Naturridning - VENT
Læs mere og tilmeld
Periode
15-04-2020 - 25-04-2020
Førstehjælp - BIL/Claus
Åben for tilmelding
Førstehjælp - BIL/Claus
Læs mere og tilmeld
Periode
16-06-2020 - 30-06-2020
Ugedag
Tirsdag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
17:30 - 21:30
Antal pladser
12
Underviser
Claus Haagensen
Knallert Førstehjælp/Kasper
Åben for tilmelding
Knallert Førstehjælp/Kasper
Læs mere og tilmeld
Periode
16-04-2020 - 22-04-2020
Ugedag
Onsdag Torsdag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
17:30 - 21:30
Tilmeldingsfrist
13-04-2020 23:59
Antal pladser
7
Underviser
Kasper Starch Øvre
Åben for tilmelding
Matematik - eksamensklar
Læs mere og tilmeld
Periode
30-04-2020 - 30-04-2020
Ugedag
Torsdag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
16:00 - 20:00
Tilmeldingsfrist
23-04-2020 00:00
Antal pladser
12
Underviser
Marianne Nielsen
Robusthedsfor EXPLORER Venteliste
Åben for venteliste
Robusthedsfor EXPLORER Venteliste
Læs mere og tilmeld
Periode
15-04-2020 - 27-05-2020
Sted
Tjekkiet -
Kanotur - Adventure på Helgeå
Åben for tilmelding
Kanotur - Adventure på Helgeå
Læs mere og tilmeld
Periode
17-06-2020 - 05-08-2020
Ugedag
Mandag Tirsdag Onsdag
Tilmeldingsfrist
14-06-2020 23:59
Antal pladser
14
Underviser
Nicholas Peter Nørholm Rought Per Kanstrup