Gå til hoved-indhold

Et kommunalt tilbud

Et tilbud der åbner muligheder for de unge

Velkommen til vores mange muligheder.

Herunder kan du se alle vore hold eller bruge menuen i venstre for at klikke dig ind på de forskellige afdelinger. BEMÆRK - hold der er afsluttet eller aflyst, kan IKKE længere ses på denne side.

Rigtig god fornøjelse.

Login for at se dine tilmeldte hold

Login
3D Print - workshop
Tilmeldingen åbner 01-12-2019
3D Print - workshop
Læs mere og tilmeld
Periode
22-02-2020 - 14-03-2020
Ugedag
Lørdag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
11:00 - 14:00
Tilmeldingsfrist
09-02-2020 23:59
Antal pladser
14
Underviser
Danilo Krstajic
Babysitterkursus med diplom
Åben for tilmelding
Babysitterkursus med diplom
Læs mere og tilmeld
Periode
22-10-2019 - 19-11-2019
Ugedag
Tirsdag
Sted
Center for specialundervisning (CSU -
Tidsrum
16:10 - 19:30
Tilmeldingsfrist
09-10-2019 23:59
Antal pladser
4
Underviser
Lillian Wik
Berlin - kultur & historie
Lukket for tilmelding
Berlin - kultur & historie
Læs mere og tilmeld
Periode
12-10-2019 - 16-10-2019
Ugedag
Mandag Tirsdag Onsdag Lørdag Søndag
Tilmeldingsfrist
15-09-2019 23:59
Antal pladser
2
Underviser
Hanne Birgitte Mejlstrøm Per Kanstrup
Bolsjer - efterår
Åben for tilmelding
Bolsjer - efterår
Læs mere og tilmeld
Periode
27-10-2019 - 27-10-2019
Ugedag
Søndag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
11:00 - 17:00
Tilmeldingsfrist
20-10-2019 23:59
Antal pladser
4
Underviser
Marianne Nielsen
Bolsjer - forår
Tilmeldingen åbner 01-12-2019
Bolsjer - forår
Læs mere og tilmeld
Periode
23-02-2020 - 23-02-2020
Ugedag
Søndag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
11:00 - 17:00
Tilmeldingsfrist
16-02-2020 23:59
Antal pladser
20
Underviser
Marianne Nielsen
Bordrollespil
Åben for tilmelding
Bordrollespil
Læs mere og tilmeld
Periode
26-09-2019 - 02-04-2020
Ugedag
Torsdag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
18:00 - 21:30
Underviser
Olaf Truels Holding Johansen
Bordrollespil
Åben for tilmelding
Bordrollespil
Læs mere og tilmeld
Periode
24-09-2019 - 31-03-2020
Ugedag
Tirsdag
Sted
UngSlagelse - Kulturhuset - Korsør
Tidsrum
18:00 - 21:30
Underviser
Olaf Truels Holding Johansen
Bordrollespil
Åben for tilmelding
Bordrollespil
Læs mere og tilmeld
Periode
25-09-2019 - 01-04-2020
Ugedag
Onsdag
Sted
Oliemøllen - Skælskør
Tidsrum
18:15 - 21:45
Underviser
*Bjarne Korngaard
Chokoladekursus
Tilmeldingen åbner 01-12-2019
Chokoladekursus
Læs mere og tilmeld
Periode
08-03-2020 - 08-03-2020
Ugedag
Søndag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
11:00 - 18:00
Tilmeldingsfrist
27-02-2020 23:59
Antal pladser
18
Underviser
Marianne Nielsen
Cupcakes - forår
Tilmeldingen åbner 03-11-2019
Cupcakes - forår
Læs mere og tilmeld
Periode
12-01-2020 - 12-01-2020
Ugedag
Søndag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
11:00 - 17:00
Tilmeldingsfrist
05-01-2020 23:59
Antal pladser
16
Underviser
Marianne Nielsen
Dans - begynder
Åben for tilmelding
Dans - begynder
Læs mere og tilmeld
Periode
25-09-2019 - 01-04-2020
Ugedag
Onsdag
Sted
UngSlagelse - Kulturhuset - Korsør
Tidsrum
16:15 - 18:00
Underviser
Cecilie Müller Ralsted
Åben for tilmelding
Dansk - ekstra
Læs mere og tilmeld
Periode
24-09-2019 - 31-03-2020
Ugedag
Tirsdag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
16:00 - 18:30
Underviser
Lone Kjeldtoft
Lukket for tilmelding
Dansk - ekstra
Læs mere og tilmeld
Periode
23-09-2019 - 30-03-2020
Ugedag
Mandag
Sted
Eggeslevmagle Skole - Skælskør
Tidsrum
16:30 - 19:00
Tilmeldingsfrist
16-09-2019 15:47
Antal pladser
8
Åben for tilmelding
Dansk for udvekslingsstuderende
Læs mere og tilmeld
Periode
24-09-2019 - 31-03-2020
Ugedag
Tirsdag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
16:30 - 19:00
Underviser
Thomas Nygaard Pedersen
Åben for tilmelding
Dansk - plus
Læs mere og tilmeld
Periode
24-09-2019 - 31-03-2020
Ugedag
Tirsdag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
16:00 - 18:30
Underviser
Katia Veronica Soza Paz
Lukket for tilmelding
Dansk - plus
Læs mere og tilmeld
Periode
23-09-2019 - 30-03-2020
Ugedag
Mandag
Sted
Eggeslevmagle Skole - Skælskør
Tidsrum
16:00 - 18:30
Tilmeldingsfrist
16-09-2019 15:47
Antal pladser
10
Åben for tilmelding
Dansk - plus
Læs mere og tilmeld
Periode
26-09-2019 - 02-04-2020
Ugedag
Torsdag
Sted
UngSlagelse - Kulturhuset - Korsør
Tidsrum
16:30 - 19:00
Underviser
Thomas Nygaard Pedersen
Tilmeldingen åbner 01-12-2019
Dansk - prøveforberedelse
Læs mere og tilmeld
Periode
16-04-2020 - 07-05-2020
Ugedag
Torsdag
Sted
UngSlagelse - Kulturhuset - Korsør
Tidsrum
16:30 - 19:00
Antal pladser
12
Underviser
Thomas Nygaard Pedersen
Tilmeldingen åbner 01-12-2019
Dansk - prøveforberedelse
Læs mere og tilmeld
Periode
20-04-2020 - 11-05-2020
Ugedag
Mandag
Sted
Eggeslevmagle Skole - Skælskør
Tidsrum
16:30 - 19:00
Antal pladser
12
Dans - øvet
Åben for tilmelding
Dans - øvet
Læs mere og tilmeld
Periode
25-09-2019 - 01-04-2020
Ugedag
Onsdag
Sted
UngSlagelse - Kulturhuset - Korsør
Tidsrum
18:00 - 20:00
Underviser
Cecilie Müller Ralsted
Den Store Bagedag
Tilmeldingen åbner 01-12-2019
Den Store Bagedag
Læs mere og tilmeld
Periode
29-03-2020 - 29-03-2020
Ugedag
Søndag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
11:00 - 18:00
Tilmeldingsfrist
12-03-2020 23:59
Antal pladser
20
Underviser
Marianne Nielsen
DJ-undervisning
Åben for tilmelding
DJ-undervisning
Læs mere og tilmeld
Periode
25-09-2019 - 01-04-2020
Ugedag
Onsdag
Sted
Eggeslevmagle Skole - Skælskør
Tidsrum
18:30 - 21:30
Antal pladser
4
Underviser
*Andreas Kirkegaard Hansen
Dp-Lan
Åben for tilmelding
Dp-Lan
Læs mere og tilmeld
Periode
10-04-2020 - 12-04-2020
Ugedag
Fredag Lørdag Søndag
Tidsrum
12:00 - 12:00
Tilmeldingsfrist
01-03-2020 23:59
Underviser
*Henrik Mark Høyen
Dyretræning - efterår
Lukket for tilmelding
Dyretræning - efterår
Læs mere og tilmeld
Periode
25-09-2019 - 11-12-2019
Ugedag
Onsdag
Sted
UngSlagelse - Kulturhuset - Korsør
Tidsrum
16:00 - 18:30
Tilmeldingsfrist
16-09-2019 15:46
Antal pladser
13
Underviser
1*Iben Thornholm
Dyretræning - efterår
Åben for tilmelding
Dyretræning - efterår
Læs mere og tilmeld
Periode
24-09-2019 - 10-12-2019
Ugedag
Tirsdag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
16:00 - 18:30
Antal pladser
11
Underviser
1*Iben Thornholm
Dyretræning - forår
Tilmeldingen åbner 01-12-2019
Dyretræning - forår
Læs mere og tilmeld
Periode
08-01-2020 - 01-04-2020
Ugedag
Onsdag
Sted
UngSlagelse - Kulturhuset - Korsør
Tidsrum
16:00 - 18:30
Antal pladser
14
Underviser
1*Iben Thornholm
Dyretræning - forår
Tilmeldingen åbner 01-12-2019
Dyretræning - forår
Læs mere og tilmeld
Periode
07-01-2020 - 31-03-2020
Ugedag
Tirsdag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
16:00 - 18:30
Antal pladser
14
Underviser
1*Iben Thornholm
Engelsk
Åben for tilmelding
Engelsk
Læs mere og tilmeld
Periode
23-09-2019 - 30-03-2020
Ugedag
Mandag
Sted
UngSlagelse - Kulturhuset - Korsør
Tidsrum
17:00 - 19:30
Antal pladser
1
Underviser
Thomas Nygaard Pedersen
Engelsk - It works
Åben for tilmelding
Engelsk - It works
Læs mere og tilmeld
Periode
24-10-2019 - 02-04-2020
Ugedag
Torsdag
Sted
Eggeslevmagle Skole - Skælskør
Tidsrum
16:00 - 18:30
Underviser
Liselotte Boye Lentz-Nielsen
Engelsk - prøveforberedelse
Tilmeldingen åbner 01-12-2019
Engelsk - prøveforberedelse
Læs mere og tilmeld
Periode
20-04-2020 - 25-05-2020
Ugedag
Mandag
Sted
UngSlagelse - Kulturhuset - Korsør
Tidsrum
17:00 - 19:30
Tilmeldingsfrist
13-04-2020 23:59
Antal pladser
12
Underviser
Thomas Nygaard Pedersen
Tilmeldingen åbner 01-12-2019
Engelsk - prøveforberedelse
Læs mere og tilmeld
Periode
23-04-2020 - 14-05-2020
Ugedag
Torsdag
Sted
Eggeslevmagle Skole - Skælskør
Tidsrum
16:00 - 18:30
Antal pladser
12
Underviser
Liselotte Boye Lentz-Nielsen
Engelsk - Speaking
Åben for tilmelding
Engelsk - Speaking
Læs mere og tilmeld
Periode
24-09-2019 - 31-03-2020
Ugedag
Tirsdag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
18:45 - 21:15
Underviser
Nicholas Peter Nørholm Rought
Engelsk - Writing
Lukket for tilmelding
Engelsk - Writing
Læs mere og tilmeld
Periode
24-09-2019 - 31-03-2020
Ugedag
Tirsdag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
16:00 - 18:30
Tilmeldingsfrist
17-09-2019 12:17
Underviser
Thomas Hagen Eriksen
E-Sport
Åben for tilmelding
E-Sport
Læs mere og tilmeld
Periode
24-09-2019 - 31-03-2020
Ugedag
Tirsdag
Sted
Eggeslevmagle Skole - Skælskør
Tidsrum
15:30 - 18:00
Antal pladser
13
Underviser
*Henrik Mark Høyen
Eventplanning: Skab oplevelser
Åben for tilmelding
Eventplanning: Skab oplevelser
Læs mere og tilmeld
Periode
29-09-2019 - 17-03-2020
Ugedag
Søndag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
10:00 - 14:00
Antal pladser
20
Underviser
Michelle Goncalves Kjærulff
Fastaval
Åben for tilmelding
Fastaval
Læs mere og tilmeld
Periode
08-04-2020 - 12-04-2020
Ugedag
Onsdag Torsdag Fredag Søndag
Tilmeldingsfrist
05-01-2020 23:59
Antal pladser
15
Underviser
Olaf Truels Holding Johansen *Bjarne Korngaard
Figurtegning - livemodel - workshop
Åben for tilmelding
Figurtegning - livemodel - workshop
Læs mere og tilmeld
Periode
02-11-2019 - 30-11-2019
Ugedag
Lørdag
Sted
Skælskør Skole - Skælskør
Tidsrum
10:00 - 14:00
Tilmeldingsfrist
23-10-2019 23:59
Underviser
Danilo Krstajic
Filmnørd - standard
Åben for tilmelding
Filmnørd - standard
Læs mere og tilmeld
Periode
05-10-2019 - 04-04-2020
Ugedag
Lørdag
Sted
Klubben Byskovvej - Slagelse
Tidsrum
10:00 - 16:30
Antal pladser
4
Underviser
Jesper Rohrberg Andersen
Filmskuespil & filmproduktion
Åben for tilmelding
Filmskuespil & filmproduktion
Læs mere og tilmeld
Periode
23-09-2019 - 27-01-2020
Ugedag
Mandag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
18:30 - 21:00
Underviser
Lene Helweg Augustsen Troels Lindenskov Mathiesen
Flødeboller
Tilmeldingen åbner 01-12-2019
Flødeboller
Læs mere og tilmeld
Periode
25-01-2020 - 25-01-2020
Ugedag
Lørdag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
11:00 - 17:00
Tilmeldingsfrist
16-01-2020 23:59
Antal pladser
16
Underviser
Marianne Nielsen
Forfatterskole
Åben for tilmelding
Forfatterskole
Læs mere og tilmeld
Periode
24-10-2019 - 05-03-2020
Ugedag
Torsdag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
17:00 - 20:00
Tilmeldingsfrist
23-10-2019 23:59
Antal pladser
2
Underviser
*Malene Kirkegaard Nielsen
Fransk - begyndere & letøvede
Åben for tilmelding
Fransk - begyndere & letøvede
Læs mere og tilmeld
Periode
26-09-2019 - 02-04-2020
Ugedag
Torsdag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
16:00 - 18:30
Underviser
Mette Østergaard Jensen
Fransk DELF A 1 - 2
Åben for tilmelding
Fransk DELF A 1 - 2
Læs mere og tilmeld
Periode
24-10-2019 - 25-04-2020
Ugedag
Torsdag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
18:45 - 21:15
Underviser
Mette Østergaard Jensen
Fransk DELF A 1 - 2
Åben for tilmelding
Fransk DELF A 1 - 2
Læs mere og tilmeld
Periode
23-10-2019 - 01-04-2020
Ugedag
Onsdag
Sted
Eggeslevmagle Skole - Skælskør
Tidsrum
16:00 - 19:00
Underviser
Liselotte Boye Lentz-Nielsen
Før løvens hule
Lukket for tilmelding
Før løvens hule
Læs mere og tilmeld
Periode
24-09-2019 - 31-03-2020
Ugedag
Tirsdag
Sted
UngSlagelse - Kulturhuset - Korsør
Tidsrum
19:00 - 21:30
Tilmeldingsfrist
16-09-2019 15:46
Antal pladser
16
Underviser
*Joe Tobias Henningsen
Før løvens hule
Lukket for tilmelding
Før løvens hule
Læs mere og tilmeld
Periode
24-09-2019 - 31-03-2020
Ugedag
Tirsdag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
19:00 - 21:30
Tilmeldingsfrist
17-09-2019 12:33
Antal pladser
14
Underviser
*Joe Tobias Henningsen
Førstehjælp - BIL/Claus
Åben for tilmelding
Førstehjælp - BIL/Claus
Læs mere og tilmeld
Periode
25-02-2020 - 03-03-2020
Ugedag
Tirsdag
Sted
UngSlagelse - Kulturhuset - Korsør
Tidsrum
17:30 - 21:30
Tilmeldingsfrist
16-02-2020 23:59
Antal pladser
16
Underviser
Claus Haagensen
Førstehjælp - BIL/Claus
Åben for tilmelding
Førstehjælp - BIL/Claus
Læs mere og tilmeld
Periode
22-10-2019 - 29-10-2019
Ugedag
Tirsdag
Sted
Eggeslevmagle Skole - Skælskør
Tidsrum
17:30 - 21:30
Tilmeldingsfrist
07-10-2019 13:35
Antal pladser
13
Underviser
Claus Haagensen
Gastronomi - efterår
Lukket for tilmelding
Gastronomi - efterår
Læs mere og tilmeld
Periode
28-09-2019 - 28-09-2019
Ugedag
Lørdag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
11:00 - 16:00
Tilmeldingsfrist
17-09-2019 23:59
Antal pladser
14
Underviser
Chili Stengade Struve
Gastronomi - forår
Tilmeldingen åbner 01-12-2019
Gastronomi - forår
Læs mere og tilmeld
Periode
21-03-2020 - 21-03-2020
Ugedag
Lørdag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
11:00 - 16:00
Tilmeldingsfrist
08-03-2020 23:59
Antal pladser
16
Underviser
Chili Stengade Struve
Gastronomi - sommer
Tilmeldingen åbner 01-12-2019
Gastronomi - sommer
Læs mere og tilmeld
Periode
02-05-2020 - 02-05-2020
Ugedag
Lørdag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
11:00 - 16:00
Tilmeldingsfrist
19-04-2020 23:59
Antal pladser
16
Underviser
Chili Stengade Struve
Gastronomi, sundhed og sanser
Åben for tilmelding
Gastronomi, sundhed og sanser
Læs mere og tilmeld
Periode
02-11-2019 - 02-11-2019
Ugedag
Lørdag
Sted
Eggeslevmagle Skole - Skælskør
Tidsrum
11:00 - 16:00
Tilmeldingsfrist
23-10-2019 23:59
Antal pladser
16
Underviser
Chili Stengade Struve
Gastronomi, sundhed & sanser
Tilmeldingen åbner 01-12-2019
Gastronomi, sundhed & sanser
Læs mere og tilmeld
Periode
04-04-2020 - 04-04-2020
Ugedag
Lørdag
Sted
UngSlagelse - Kulturhuset - Korsør
Tidsrum
11:00 - 16:00
Tilmeldingsfrist
25-03-2020 23:59
Antal pladser
12
Underviser
Chili Stengade Struve
Gastronomi - vinter
Åben for tilmelding
Gastronomi - vinter
Læs mere og tilmeld
Periode
23-11-2019 - 23-11-2019
Ugedag
Lørdag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
11:00 - 16:00
Tilmeldingsfrist
14-11-2019 23:59
Antal pladser
12
Underviser
Chili Stengade Struve
Grand Prix MTG
Åben for tilmelding
Grand Prix MTG
Læs mere og tilmeld
Periode
27-03-2020 - 30-03-2020
Underviser
Olaf Truels Holding Johansen
Guitar & bas
Holdet er fyldt
Guitar & bas
Læs mere og tilmeld
Periode
26-09-2019 - 02-04-2020
Ugedag
Torsdag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
18:00 - 21:30
Antal pladser
0
Underviser
Lauritz Andreas Andersen
Hjemmelavet slik
Åben for tilmelding
Hjemmelavet slik
Læs mere og tilmeld
Periode
06-10-2019 - 06-10-2019
Ugedag
Søndag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
11:00 - 17:00
Tilmeldingsfrist
26-09-2019 23:59
Antal pladser
7
Underviser
Marianne Nielsen
Intensiv læringscamp 7.& 8. kl.
Åben for tilmelding
Intensiv læringscamp 7.& 8. kl.
Læs mere og tilmeld
Periode
19-01-2020 - 24-01-2020
Ugedag
Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag Søndag
Tilmeldingsfrist
01-12-2019 00:00
Underviser
Lone Kjeldtoft Nicholas Peter Nørholm Rought Per Kanstrup
Intensiv læringscamp 9. kl.
Åben for tilmelding
Intensiv læringscamp 9. kl.
Læs mere og tilmeld
Periode
24-11-2019 - 03-04-2020
Ugedag
Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag Søndag
Tilmeldingsfrist
01-10-2019 23:59
Underviser
Lone Kjeldtoft Nicholas Peter Nørholm Rought Per Kanstrup
Jagttegn, vildt og våben
Åben for tilmelding
Jagttegn, vildt og våben
Læs mere og tilmeld
Periode
07-11-2019 - 29-03-2020
Ugedag
Torsdag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
16:30 - 19:00
Tilmeldingsfrist
23-10-2019 23:59
Antal pladser
8
Underviser
Jesper Søgaard Jensen
Kano- & vildmarkstur
Åben for tilmelding
Kano- & vildmarkstur
Læs mere og tilmeld
Periode
21-05-2020 - 23-05-2020
Ugedag
Torsdag Fredag Lørdag
Sted
UngSlagelse - Hulby Møllegård - Korsør
Tilmeldingsfrist
01-04-2020 00:00
Antal pladser
11
Underviser
Nicholas Peter Nørholm Rought Per Kanstrup
Karameller
Åben for tilmelding
Karameller
Læs mere og tilmeld
Periode
03-11-2019 - 03-11-2019
Ugedag
Søndag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
11:00 - 17:00
Tilmeldingsfrist
24-10-2019 23:59
Antal pladser
13
Underviser
Marianne Nielsen
Kinesisk
Åben for tilmelding
Kinesisk
Læs mere og tilmeld
Periode
23-09-2019 - 30-03-2020
Ugedag
Mandag
Sted
Eggeslevmagle Skole - Skælskør
Tidsrum
18:30 - 21:00
Antal pladser
3
Underviser
Xiaoxuan Qu
Kinesisk - begyndere
Åben for tilmelding
Kinesisk - begyndere
Læs mere og tilmeld
Periode
26-09-2019 - 02-04-2020
Ugedag
Torsdag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
16:00 - 18:30
Antal pladser
1
Underviser
Xiaoxuan Qu
Kinesisk - øvede
Åben for tilmelding
Kinesisk - øvede
Læs mere og tilmeld
Periode
26-09-2019 - 02-04-2020
Ugedag
Torsdag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
18:45 - 21:15
Antal pladser
4
Underviser
Xiaoxuan Qu
Knallertværksted
Åben for tilmelding
Knallertværksted
Læs mere og tilmeld
Antal pladser
13
Koreansk - begyndere
Åben for tilmelding
Koreansk - begyndere
Læs mere og tilmeld
Periode
26-09-2019 - 02-04-2020
Ugedag
Torsdag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
18:00 - 20:00
Antal pladser
4
Underviser
*Anne Dorthea Lave Staal
Kreativt Design - syning
Åben for tilmelding
Kreativt Design - syning
Læs mere og tilmeld
Periode
26-09-2019 - 02-04-2020
Ugedag
Torsdag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
16:00 - 19:00
Underviser
Anja Wesselhoff Olsen
Læder-workshop
Åben for tilmelding
Læder-workshop
Læs mere og tilmeld
Periode
13-10-2019 - 20-10-2019
Ugedag
Søndag
Sted
UngSlagelse - Kulturhuset - Korsør
Tidsrum
11:00 - 16:00
Tilmeldingsfrist
01-10-2019 23:59
Antal pladser
15
Underviser
*Joe Tobias Henningsen
Læder-workshop
Åben for tilmelding
Læder-workshop
Læs mere og tilmeld
Periode
12-10-2019 - 19-10-2019
Ugedag
Lørdag
Sted
Eggeslevmagle Skole - Skælskør
Tidsrum
11:00 - 16:00
Tilmeldingsfrist
01-10-2019 23:59
Antal pladser
16
Underviser
*Joe Tobias Henningsen
Læder-workshop
Lukket for tilmelding
Læder-workshop
Læs mere og tilmeld
Periode
24-09-2019 - 31-03-2020
Ugedag
Tirsdag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
16:00 - 18:30
Tilmeldingsfrist
17-09-2019 12:18
Antal pladser
16
Underviser
*Joe Tobias Henningsen
Læringslokomotivet 2019
Holdet er fyldt
Læringslokomotivet 2019
Læs mere og tilmeld
Periode
02-09-2019 - 07-05-2020
Ugedag
Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
Sted
UngSlagelse - Hulby Møllegård - Korsør
Tidsrum
00:00 - 00:00
Tilmeldingsfrist
01-05-2019 00:00
Antal pladser
0
Underviser
Lene Helweg Augustsen Lone Kjeldtoft Nicholas Peter Nørholm Rought Per Kanstrup Thomas Hagen Eriksen Cecilie Müller Ralsted
Læsecamp 2020
Åben for tilmelding
Læsecamp 2020
Læs mere og tilmeld
Periode
29-06-2020 - 03-07-2020
Ugedag
Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
Tilmeldingsfrist
31-05-2020 23:59
Antal pladser
25
Underviser
Per Kanstrup Lone Kjeldtoft Nicholas Peter Nørholm Rought Lisbeth Maria Neumann
Magic the Gathering
Åben for tilmelding
Magic the Gathering
Læs mere og tilmeld
Periode
23-09-2019 - 30-03-2020
Ugedag
Mandag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
19:00 - 21:30
Underviser
Olaf Truels Holding Johansen Lasse Bøgeholm Jensen
Åben for tilmelding
Matematik - ekstra
Læs mere og tilmeld
Periode
24-09-2019 - 31-03-2020
Ugedag
Tirsdag
Sted
Eggeslevmagle Skole - Skælskør
Tidsrum
16:00 - 18:30
Antal pladser
3
Underviser
Kenneth Høiberg
Åben for tilmelding
Matematik - ekstra 1
Læs mere og tilmeld
Periode
25-09-2019 - 01-04-2020
Ugedag
Onsdag
Sted
UngSlagelse - Kulturhuset - Korsør
Tidsrum
16:00 - 18:30
Underviser
Kenneth Høiberg
Åben for tilmelding
Matematik - ekstra 2
Læs mere og tilmeld
Periode
25-09-2019 - 01-04-2020
Ugedag
Onsdag
Sted
UngSlagelse - Kulturhuset - Korsør
Tidsrum
18:30 - 21:00
Underviser
Kenneth Høiberg
Åben for tilmelding
Matematik - ekstra - efterår
Læs mere og tilmeld
Periode
24-09-2019 - 10-12-2019
Ugedag
Tirsdag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
16:30 - 19:00
Underviser
Louise May-Brit Friis
Åben for tilmelding
Matematik - ekstra - efterår
Læs mere og tilmeld
Periode
26-09-2019 - 12-12-2019
Ugedag
Torsdag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
16:00 - 18:30
Antal pladser
1
Underviser
Marianne Nielsen
Tilmeldingen åbner 01-12-2019
Matematik - ekstra - forår
Læs mere og tilmeld
Periode
09-01-2020 - 02-04-2020
Ugedag
Torsdag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
16:00 - 18:30
Underviser
Marianne Nielsen
Tilmeldingen åbner 01-12-2019
Matematik - ekstra - forår
Læs mere og tilmeld
Periode
07-01-2020 - 31-03-2020
Ugedag
Tirsdag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
16:30 - 19:00
Underviser
Louise May-Brit Friis
Matematikforløb 9. klasse
Åben for tilmelding
Matematikforløb 9. klasse
Læs mere og tilmeld
Periode
03-03-2020 - 09-03-2020
Ugedag
Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
08:30 - 15:30
Tilmeldingsfrist
01-02-2020 00:00
Underviser
Per Kanstrup
Tilmeldingen åbner 01-12-2019
Matematik - prøveforberedelse
Læs mere og tilmeld
Periode
14-04-2020 - 05-05-2020
Ugedag
Tirsdag
Sted
Eggeslevmagle Skole - Skælskør
Tidsrum
16:00 - 18:30
Antal pladser
12
Underviser
Kenneth Høiberg
Tilmeldingen åbner 01-12-2019
Matematik - prøveforberedelse
Læs mere og tilmeld
Periode
15-04-2020 - 27-05-2020
Ugedag
Onsdag
Sted
UngSlagelse - Kulturhuset - Korsør
Tidsrum
16:00 - 18:30
Antal pladser
12
Underviser
Kenneth Høiberg
Mavedans - begyndere
Åben for tilmelding
Mavedans - begyndere
Læs mere og tilmeld
Periode
21-10-2019 - 30-03-2020
Ugedag
Mandag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
18:45 - 20:15
Antal pladser
12
Underviser
Katia Veronica Soza Paz
Mavedans - begyndere
Lukket for tilmelding
Mavedans - begyndere
Læs mere og tilmeld
Periode
26-09-2019 - 02-04-2020
Ugedag
Torsdag
Sted
UngSlagelse - Kulturhuset - Korsør
Tidsrum
18:15 - 20:15
Tilmeldingsfrist
16-09-2019 15:47
Antal pladser
15
Underviser
Katia Veronica Soza Paz
Mountainbike - forår
Tilmeldingen åbner 01-12-2019
Mountainbike - forår
Læs mere og tilmeld
Periode
20-04-2020 - 22-06-2020
Ugedag
Mandag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
17:30 - 20:00
Antal pladser
15
Underviser
Esben Alstrup Jensen
Tilmeldingen åbner 01-12-2019
Nervøs for eksamen?
Læs mere og tilmeld
Periode
05-05-2020 - 26-05-2020
Ugedag
Tirsdag
Sted
UngSlagelse - Kulturhuset - Korsør
Tidsrum
16:00 - 18:30
Tilmeldingsfrist
27-04-2019 23:59
Tilmeldingen åbner 01-12-2019
Nervøs for eksamen?
Læs mere og tilmeld
Periode
05-05-2020 - 26-05-2020
Ugedag
Tirsdag
Sted
Eggeslevmagle Skole - Skælskør
Tidsrum
16:00 - 18:30
Tilmeldingsfrist
26-04-2020 23:59
Tilmeldingen åbner 01-12-2019
Nervøs for eksamen?
Læs mere og tilmeld
Periode
05-05-2020 - 26-05-2020
Ugedag
Tirsdag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
16:00 - 18:30
Tilmeldingsfrist
26-04-2020 23:59
Underviser
Lone Kjeldtoft
Pre-release - efterår
Åben for tilmelding
Pre-release - efterår
Læs mere og tilmeld
Periode
28-09-2019 - 28-09-2019
Ugedag
Lørdag
Tilmeldingsfrist
25-09-2019 23:59
Antal pladser
14
Underviser
Olaf Truels Holding Johansen
Pre-release - forår
Tilmeldingen åbner 01-12-2019
Pre-release - forår
Læs mere og tilmeld
Periode
25-01-2020 - 25-01-2020
Ugedag
Lørdag
Tilmeldingsfrist
12-01-2020 23:59
Antal pladser
16
Underviser
Olaf Truels Holding Johansen
Robusthedsforløb BASIC 7. klasse
Åben for tilmelding
Robusthedsforløb BASIC 7. klasse
Læs mere og tilmeld
Periode
29-01-2020 - 21-04-2020
Tidsrum
08:30 - 15:00
Tilmeldingsfrist
01-12-2019 00:00
Underviser
Lone Kjeldtoft Henrik Nielsen
Robusthedsforløb BASIC 8. klasse
Lukket for tilmelding
Robusthedsforløb BASIC 8. klasse
Læs mere og tilmeld
Periode
17-09-2019 - 19-11-2019
Sted
UngSlagelse - Hulby Møllegård - Korsør
Tidsrum
08:30 - 15:00
Tilmeldingsfrist
15-08-2019 00:00
Underviser
Lone Kjeldtoft Henrik Nielsen
Robusthedsforløb EXPLORER 7.& 8.kl
Åben for tilmelding
Robusthedsforløb EXPLORER 7.& 8.kl
Læs mere og tilmeld
Periode
21-04-2020 - 27-05-2020
Sted
Tjekkiet -
Tilmeldingsfrist
01-03-2020 00:00
Underviser
Henrik Nielsen Jesper Rohrberg Andersen Lone Kjeldtoft
Sang
Åben for tilmelding
Sang
Læs mere og tilmeld
Periode
23-09-2019 - 30-03-2020
Ugedag
Torsdag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
18:15 - 20:15
Underviser
Lauritz Andreas Andersen
Skak
Lukket for tilmelding
Skak
Læs mere og tilmeld
Periode
23-09-2019 - 30-03-2020
Ugedag
Mandag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
16:00 - 17:30
Tilmeldingsfrist
17-09-2019 12:15
Antal pladser
11
Underviser
Thomas Hagen Eriksen
Skak
Lukket for tilmelding
Skak
Læs mere og tilmeld
Periode
24-09-2019 - 31-03-2020
Ugedag
Tirsdag
Sted
UngSlagelse - Kulturhuset - Korsør
Tidsrum
19:00 - 20:30
Tilmeldingsfrist
16-09-2019 15:47
Antal pladser
11
Skak
Lukket for tilmelding
Skak
Læs mere og tilmeld
Periode
21-10-2019 - 03-02-2020
Ugedag
Mandag
Sted
Eggeslevmagle Skole - Skælskør
Tidsrum
16:30 - 18:00
Tilmeldingsfrist
16-09-2019 15:48
Antal pladser
11
Skitur - Zell am See
Åben for tilmelding
Skitur - Zell am See
Læs mere og tilmeld
Periode
04-04-2020 - 09-04-2020
Ugedag
Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Lørdag Søndag
Tilmeldingsfrist
10-12-2019 23:59
Antal pladser
20
Underviser
Henning Stokholm Buch Kirsten Østergaard Skaarup Kasper Klit Andersen Jeppe Stokholm Skaarup Mikkel Stokholm Skaarup Nikolaj Manni Pedersen
Skriveforløb 7. - 9. klasse
Åben for tilmelding
Skriveforløb 7. - 9. klasse
Læs mere og tilmeld
Periode
24-10-2019 - 30-10-2019
Ugedag
Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
08:31 - 15:30
Tilmeldingsfrist
01-10-2019 23:59
Underviser
Lone Kjeldtoft
Skønhedsworkshop 1
Åben for tilmelding
Skønhedsworkshop 1
Læs mere og tilmeld
Periode
01-12-2019 - 01-12-2019
Ugedag
Søndag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
11:00 - 15:00
Tilmeldingsfrist
20-11-2019 23:59
Antal pladser
5
Underviser
Kristine Kiel Olesen
Skønhedsworkshop 2
Tilmeldingen åbner 01-12-2019
Skønhedsworkshop 2
Læs mere og tilmeld
Periode
02-02-2020 - 02-02-2020
Ugedag
Søndag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
11:00 - 15:00
Tilmeldingsfrist
23-01-2020 23:59
Antal pladser
15
Underviser
Kristine Kiel Olesen
Slagelse Con
Åben for tilmelding
Slagelse Con
Læs mere og tilmeld
Periode
08-11-2019 - 10-11-2019
Ugedag
Fredag Lørdag Søndag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
17:00 - 16:17
Tilmeldingsfrist
24-10-2019 23:59
Underviser
Olaf Truels Holding Johansen
SoMe
Åben for tilmelding
SoMe
Læs mere og tilmeld
Periode
21-10-2019 - 30-03-2020
Ugedag
Mandag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
18:00 - 20:00
Antal pladser
15
Underviser
Lene Helweg Augustsen Nicholas Peter Nørholm Rought
Spansk - begynder
Lukket for tilmelding
Spansk - begynder
Læs mere og tilmeld
Periode
26-09-2019 - 02-04-2020
Ugedag
Torsdag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
16:00 - 18:30
Antal pladser
-1
Underviser
Per Kanstrup
Spansk - begynder/øvet
Åben for tilmelding
Spansk - begynder/øvet
Læs mere og tilmeld
Periode
10-10-2019 - 03-04-2020
Ugedag
Torsdag
Sted
UngSlagelse - Kulturhuset - Korsør
Tidsrum
15:30 - 18:00
Antal pladser
1
Underviser
Katia Veronica Soza Paz
Spansk med prøve - kun for 9.-10.kl
Åben for tilmelding
Spansk med prøve - kun for 9.-10.kl
Læs mere og tilmeld
Periode
26-09-2019 - 28-05-2020
Ugedag
Torsdag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
18:45 - 21:15
Antal pladser
8
Underviser
Per Kanstrup
Spansk - øvet
Åben for tilmelding
Spansk - øvet
Læs mere og tilmeld
Periode
23-09-2019 - 30-03-2020
Ugedag
Mandag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
16:00 - 18:30
Antal pladser
3
Underviser
Katia Veronica Soza Paz
Spansk - begynder
Lukket for tilmelding
Spansk - begynder
Læs mere og tilmeld
Periode
24-09-2019 - 31-03-2020
Ugedag
Tirsdag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
16:00 - 18:30
Tilmeldingsfrist
17-09-2019 12:18
Antal pladser
15
Underviser
Katia Veronica Soza Paz
Speedbådscertifikat
Åben for tilmelding
Speedbådscertifikat
Læs mere og tilmeld
Sted
Korsør Sejlklub - Korsør
Tilmeldingsfrist
01-04-2020 23:59
Antal pladser
11
Underviser
*Glen Pedersen
Spiludvikling 3D
Åben for tilmelding
Spiludvikling 3D
Læs mere og tilmeld
Periode
24-09-2019 - 31-03-2020
Ugedag
Tirsdag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
16:00 - 19:00
Antal pladser
8
Underviser
*Bo Laugesen
Sportsklatring 1
Åben for tilmelding
Sportsklatring 1
Læs mere og tilmeld
Periode
26-10-2019 - 26-10-2019
Ugedag
Lørdag
Tidsrum
11:00 - 14:00
Tilmeldingsfrist
08-10-2019 23:59
Antal pladser
20
Underviser
*Erling Strauss
Sportsklatring 2
Åben for tilmelding
Sportsklatring 2
Læs mere og tilmeld
Periode
15-11-2019 - 15-11-2019
Ugedag
Fredag
Tidsrum
18:00 - 21:00
Tilmeldingsfrist
03-11-2019 23:59
Antal pladser
20
Underviser
*Erling Strauss
Sportsklatring - forløb
Åben for tilmelding
Sportsklatring - forløb
Læs mere og tilmeld
Periode
20-04-2020 - 01-06-2020
Tidsrum
17:00 - 20:00
Tilmeldingsfrist
31-03-2020 00:00
Antal pladser
14
Underviser
*Erling Strauss
Sprog- & kulturrejse - engelsk
Åben for tilmelding
Sprog- & kulturrejse - engelsk
Læs mere og tilmeld
Periode
15-01-2020 - 14-02-2020
Ugedag
Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag Søndag
Tilmeldingsfrist
31-10-2019 00:00
Antal pladser
9
Underviser
Anne Gade Nielsen Nicholas Peter Nørholm Rought
Sprog- & kulturrejse - kinesisk
Åben for tilmelding
Sprog- & kulturrejse - kinesisk
Læs mere og tilmeld
Periode
09-10-2020 - 18-10-2020
Underviser
Xiaoxuan Qu
Sprog- & kulturrejse - spansk
Åben for tilmelding
Sprog- & kulturrejse - spansk
Læs mere og tilmeld
Periode
09-02-2020 - 14-02-2020
Ugedag
Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag Søndag
Tilmeldingsfrist
31-10-2019 00:00
Antal pladser
18
Underviser
Hanne Birgitte Mejlstrøm Per Kanstrup
Talent for kunst
Åben for tilmelding
Talent for kunst
Læs mere og tilmeld
Periode
25-09-2019 - 01-04-2020
Ugedag
Onsdag
Sted
Skælskør Skole - Skælskør
Tidsrum
16:30 - 19:00
Underviser
Danilo Krstajic
Holdet er fyldt
Talentforløb: Creative Writing
Læs mere og tilmeld
Periode
23-09-2019 - 05-12-2019
Ugedag
Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
08:30 - 15:00
Tilmeldingsfrist
27-06-2019 15:52
Antal pladser
0
Underviser
Emma Elisabeth Kjær Nielsen
Teater & Drama
Åben for tilmelding
Teater & Drama
Læs mere og tilmeld
Periode
23-09-2019 - 30-03-2020
Ugedag
Mandag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
16:00 - 18:30
Underviser
Lene Helweg Augustsen Troels Lindenskov Mathiesen
Tegnekursus
Åben for tilmelding
Tegnekursus
Læs mere og tilmeld
Periode
24-09-2019 - 31-03-2020
Ugedag
Tirsdag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
16:30 - 19:00
Underviser
Danilo Krstajic
Tegnekursus
Lukket for tilmelding
Tegnekursus
Læs mere og tilmeld
Periode
23-09-2019 - 30-03-2020
Ugedag
Mandag
Sted
Skælskør Skole - Skælskør
Tidsrum
17:00 - 19:30
Tilmeldingsfrist
16-09-2019 15:48
Underviser
Danilo Krstajic
Tegneseriekursus
Åben for tilmelding
Tegneseriekursus
Læs mere og tilmeld
Periode
28-09-2019 -
Ugedag
Lørdag
Sted
Skælskør Skole - Skælskør
Tidsrum
11:00 - 14:00
Tilmeldingsfrist
22-09-2019 23:59
Underviser
Danilo Krstajic
Traktorkørekort
Åben for tilmelding
Traktorkørekort
Læs mere og tilmeld
Periode
09-01-2020 - 06-02-2020
Ugedag
Torsdag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
18:30 - 21:00
Tilmeldingsfrist
17-12-2019 23:59
Antal pladser
14
Underviser
Thor Johannessen
Tyrfing Con
Tilmeldingen åbner 01-12-2019
Tyrfing Con
Læs mere og tilmeld
Periode
29-05-2020 - 31-05-2020
Ugedag
Fredag Lørdag Søndag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
18:00 - 17:00
Tilmeldingsfrist
10-05-2020 00:00
Underviser
Olaf Truels Holding Johansen
Tysk løft !!
Lukket for tilmelding
Tysk løft !!
Læs mere og tilmeld
Periode
26-09-2019 - 02-04-2020
Ugedag
Torsdag
Sted
Eggeslevmagle Skole - Skælskør
Tidsrum
18:45 - 21:00
Tilmeldingsfrist
16-09-2019 15:48
Antal pladser
8
Tysk løft !!
Åben for tilmelding
Tysk løft !!
Læs mere og tilmeld
Periode
23-09-2019 - 30-03-2020
Ugedag
Mandag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
16:00 - 18:30
Antal pladser
4
Underviser
Liselotte Boye Lentz-Nielsen
Tysk løft !!
Lukket for tilmelding
Tysk løft !!
Læs mere og tilmeld
Periode
23-09-2019 - 30-03-2020
Ugedag
Mandag
Sted
UngSlagelse - Kulturhuset - Korsør
Tidsrum
18:30 - 21:00
Tilmeldingsfrist
16-09-2019 15:47
Tysk - prøveforberedelse
Tilmeldingen åbner 01-12-2019
Tysk - prøveforberedelse
Læs mere og tilmeld
Periode
04-05-2020 - 25-05-2020
Ugedag
Mandag
Sted
UngSlagelse - Kulturhuset - Korsør
Tidsrum
16:00 - 18:30
Antal pladser
12
Tysk - prøveforberedelse
Tilmeldingen åbner 01-12-2019
Tysk - prøveforberedelse
Læs mere og tilmeld
Periode
16-04-2020 - 07-05-2020
Ugedag
Torsdag
Sted
Eggeslevmagle Skole - Skælskør
Tidsrum
18:45 - 20:45
Antal pladser
10
Ungfestival
Åben for tilmelding
Ungfestival
Læs mere og tilmeld
Periode
12-06-2020 - 14-06-2020
Ugedag
Fredag Lørdag Søndag
Sted
UngSlagelse - Hulby Møllegård - Korsør
Tidsrum
17:00 - 15:00
Tilmeldingsfrist
17-05-2020 23:59
Underviser
Charlotte Højland Nicholas Peter Nørholm Rought Per Kanstrup Mette Ramdal Lægteskov Anne Gade Nielsen
Vandreture
Tilmeldingen åbner 01-01-2020
Vandreture
Læs mere og tilmeld
Periode
13-05-2020 - 07-06-2020
Ugedag
Mandag Onsdag Fredag Lørdag Søndag
Tidsrum
00:00 - 00:00
Tilmeldingsfrist
08-05-2020 00:00
Antal pladser
16
Underviser
Jesper Rohrberg Andersen Anne Gade Nielsen
Vegansk mad  & lækkerier
Åben for tilmelding
Vegansk mad & lækkerier
Læs mere og tilmeld
Periode
23-09-2019 - 30-03-2020
Ugedag
Mandag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
16:00 - 19:30
Antal pladser
14
Underviser
Michelle Goncalves Kjærulff
Yoga
Lukket for tilmelding
Yoga
Læs mere og tilmeld
Periode
23-10-2019 - 01-04-2020
Ugedag
Onsdag
Sted
Oliemøllen - Skælskør
Tidsrum
18:30 - 19:30
Tilmeldingsfrist
16-09-2019 15:48
Antal pladser
16
Yoga
Lukket for tilmelding
Yoga
Læs mere og tilmeld
Periode
23-09-2019 - 30-03-2020
Ugedag
Mandag
Sted
UngSlagelse - Kulturhuset - Korsør
Tidsrum
16:00 - 17:00
Tilmeldingsfrist
16-09-2019 15:47
Underviser
*Christoffer Sebastian Kjellerup
Yoga
Åben for tilmelding
Yoga
Læs mere og tilmeld
Periode
26-09-2019 - 02-04-2020
Ugedag
Torsdag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
16:30 - 18:30
Antal pladser
11
Underviser
Christina Herum
Young Jumping fitness
Åben for tilmelding
Young Jumping fitness
Læs mere og tilmeld
Periode
24-09-2019 - 31-03-2020
Ugedag
Tirsdag
Sted
Eggeslevmagle Skole - Skælskør
Tidsrum
17:00 - 18:00
Antal pladser
1
Underviser
*Anja Lindegård Nielsen
Teatersport
Lukket for tilmelding
Teatersport
Læs mere og tilmeld
Periode
24-09-2019 - 31-03-2020
Ugedag
Tirsdag
Sted
Eggeslevmagle Skole - Skælskør
Tidsrum
16:00 - 18:30
Tilmeldingsfrist
16-09-2019 15:48
Antal pladser
15
Underviser
*Kasper Lynge Larsen
Knallert/Martin
Holdet er fyldt
Knallert/Martin
Læs mere og tilmeld
Periode
26-09-2019 - 07-10-2019
Ugedag
Mandag Torsdag Lørdag Søndag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Antal pladser
0
Underviser
Martin Hockerup Rolsted
Knallert/Carsten
Åben for tilmelding
Knallert/Carsten
Læs mere og tilmeld
Periode
21-10-2019 - 06-11-2019
Ugedag
Mandag Onsdag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
16:00 - 21:00
Antal pladser
1
Underviser
Carsten Kai Munk
Ungfest - Skt. Michaels Nat
Åben for tilmelding
Ungfest - Skt. Michaels Nat
Læs mere og tilmeld
Periode
27-09-2019 - 27-09-2019
Ugedag
Fredag
Tidsrum
20:00 - 23:59
Tilmeldingsfrist
27-09-2019 23:59
Underviser
Camilla Jørgensen Jesper Rohrberg Andersen Annette Halkier D'Andrade Yazmin Luisa Sundbo Solarz Anne Gade Nielsen Mette Ramdal Lægteskov Hanne Maggi Nielsen Danilo Krstajic Dorthe Christensen Carsten Kil Peick-Duedahl *Peter Mørch Nielsen Louise Julie Lage Louise Jung Spare Aagerup *Andreas Kirkegaard Hansen 1*Claus Nielsen
Knallert Førstehjælp/Kasper
Holdet er fyldt
Knallert Førstehjælp/Kasper
Læs mere og tilmeld
Periode
21-09-2019 - 21-09-2019
Ugedag
Lørdag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
09:00 - 17:00
Antal pladser
0
Underviser
Kasper Starch Øvre
Programmering: Spil & Apps
Åben for tilmelding
Programmering: Spil & Apps
Læs mere og tilmeld
Periode
24-10-2019 - 02-04-2020
Ugedag
Torsdag
Sted
UngSlagelse - Kulturhuset - Korsør
Tidsrum
17:15 - 19:15
Antal pladser
14
Underviser
*Rasmus Jørgensen
Programmering: Spil & Apps
Åben for tilmelding
Programmering: Spil & Apps
Læs mere og tilmeld
Periode
26-09-2019 - 02-04-2020
Ugedag
Mandag
Sted
Oliemøllen - Skælskør
Tidsrum
18:15 - 20:15
Antal pladser
12
Underviser
*Rasmus Jørgensen
Nytårsvandretur med Jesper
Åben for tilmelding
Nytårsvandretur med Jesper
Læs mere og tilmeld
Periode
29-12-2019 - 29-12-2019
Ugedag
Søndag
Tidsrum
10:00 - 16:00
Tilmeldingsfrist
17-12-2019 23:59
Antal pladser
8
Underviser
Jesper Rohrberg Andersen
Knallert Førstehjælp/Claus
Åben for tilmelding
Knallert Førstehjælp/Claus
Læs mere og tilmeld
Periode
01-10-2019 - 08-10-2019
Ugedag
Tirsdag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
17:30 - 21:30
Antal pladser
4
Underviser
Claus Haagensen
Fodboldforløb - Dortmund - VENT
Åben for venteliste
Fodboldforløb - Dortmund - VENT
Læs mere og tilmeld
Periode
06-12-2019 - 08-12-2019
Underviser
Nicholas Peter Nørholm Rought Finn Klarskov Iversen
Filmnørd - udvidet VENT
Åben for venteliste
Filmnørd - udvidet VENT
Læs mere og tilmeld
Periode
22-09-2019 - 19-04-2020
Ugedag
Søndag
Sted
Klubben Byskovvej - Slagelse
Tidsrum
10:00 - 16:30
Cupcakes - efterår
Åben for venteliste
Cupcakes - efterår
Læs mere og tilmeld
Periode
29-09-2019 - 29-09-2019
Ugedag
Søndag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
11:00 - 17:00
Tilmeldingsfrist
26-09-2019 23:59
Underviser
Marianne Nielsen
Festkager VENT
Åben for venteliste
Festkager VENT
Læs mere og tilmeld
Periode
16-11-2019 - 17-11-2019
Ugedag
Lørdag Søndag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
11:00 - 16:00
Tilmeldingsfrist
07-11-2019 23:59
Antal pladser
12
Knallert/Carsten
Åben for tilmelding
Knallert/Carsten
Læs mere og tilmeld
Periode
11-11-2019 - 04-12-2019
Ugedag
Mandag Onsdag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
16:00 - 21:30
Antal pladser
3
Underviser
Carsten Kai Munk
Naturridning - VENT
Åben for venteliste
Naturridning - VENT
Læs mere og tilmeld
Periode
24-04-2020 - 25-04-2020
Underviser
Lone Kjeldtoft
Knallert Førstehjælp/Kasper
Åben for tilmelding
Knallert Førstehjælp/Kasper
Læs mere og tilmeld
Periode
26-10-2019 - 26-10-2019
Ugedag
Lørdag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
09:00 - 17:00
Antal pladser
11
Underviser
Kasper Starch Øvre
Mountainbike - efterår - VENT
Åben for venteliste
Mountainbike - efterår - VENT
Læs mere og tilmeld
Periode
26-08-2019 - 07-10-2019
Ugedag
Mandag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
17:30 - 20:00
Antal pladser
14
Åben for venteliste
Dansk - ekstra
Læs mere og tilmeld
Periode
26-09-2019 - 26-03-2020
Ugedag
Torsdag
Sted
UngSlagelse - Kulturhuset - Korsør
Tidsrum
16:30 - 19:00
Underviser
Thomas Nygaard Pedersen
Engelsk - ekstra VENTELISTE
Åben for venteliste
Engelsk - ekstra VENTELISTE
Læs mere og tilmeld
Periode
24-09-2019 - 31-03-2020
Ugedag
Tirsdag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
16:00 - 18:30
Underviser
Thomas Hagen Eriksen Nicholas Peter Nørholm Rought