Gå til hoved-indhold

Holdoversigt

Velkommen til vores mange muligheder

Læs beskrivelse under de enkelte hold - 

med mindre andet er angivet under holdbeskrivelsen

så afsluttes holdet med Forårs show-off

tirsdag den 5. april 2022

 

Rigtig god fornøjelse.

 

Covid-19 info i Ungdomsskolen

Login for at se dine tilmeldte hold

Login
Læsecamp
Åben for tilmelding
Læsecamp
Læs mere og tilmeld
Periode
28-06-2021 - 02-07-2021
Ugedag
Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
Sted
UngSlagelse - Hulby Møllegård - Korsør
Tidsrum
09:00 - 16:00
Tilmeldingsfrist
17-06-2021 23:59
Antal pladser
1
Underviser
Lene Helweg Augustsen Lisbeth Maria Neumann
Åben for tilmelding
Bolsjekursus
Læs mere og tilmeld
Periode
05-07-2021 - 05-07-2021
Ugedag
Mandag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
11:00 - 17:00
Tilmeldingsfrist
27-06-2021 23:59
Antal pladser
1
Underviser
Marianne Nielsen
Åben for tilmelding
Chokoladekursus
Læs mere og tilmeld
Periode
28-06-2021 - 28-06-2021
Ugedag
Mandag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
11:00 - 18:00
Tilmeldingsfrist
15-06-2021 23:59
Antal pladser
4
Underviser
Marianne Nielsen
Åben for tilmelding
Cupcakekursus
Læs mere og tilmeld
Periode
11-07-2021 - 11-07-2021
Ugedag
Søndag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
11:00 - 17:00
Tilmeldingsfrist
04-07-2021 23:59
Antal pladser
6
Underviser
Marianne Nielsen
Lukket for tilmelding
Cykeladventuretur
Læs mere og tilmeld
Periode
03-07-2021 - 03-07-2021
Ugedag
Lørdag
Tidsrum
10:00 - 16:00
Tilmeldingsfrist
29-06-2021 23:59
Antal pladser
-1
Underviser
Jesper Rohrberg Andersen
Åben for tilmelding
Engelsk sprogskole
Læs mere og tilmeld
Periode
12-07-2021 - 16-07-2021
Ugedag
Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
10:00 - 16:00
Tilmeldingsfrist
04-07-2021 23:59
Antal pladser
8
Underviser
*Anne Dorthea Lave Staal Mette Østergaard Jensen
Åben for tilmelding
Esport - sommersjov d. 14/7
Læs mere og tilmeld
Periode
14-07-2021 - 14-07-2021
Ugedag
Onsdag
Sted
Sørby Esport - Slagelse
Tidsrum
10:00 - 16:00
Tilmeldingsfrist
05-07-2021 23:59
Antal pladser
16
Underviser
*Luca Leon Huelle 1*Claus Nielsen
Åben for tilmelding
Esport - sommersjov d. 30/6
Læs mere og tilmeld
Periode
30-06-2021 - 30-06-2021
Ugedag
Onsdag
Sted
Sørby Esport - Slagelse
Tidsrum
10:00 - 16:00
Tilmeldingsfrist
21-06-2021 23:59
Antal pladser
16
Underviser
*Luca Leon Huelle 1*Claus Nielsen
Åben for tilmelding
Filmekspert for en dag
Læs mere og tilmeld
Periode
04-07-2021 - 04-07-2021
Ugedag
Søndag
Tidsrum
10:30 - 16:00
Tilmeldingsfrist
29-06-2021 23:59
Antal pladser
4
Underviser
Jesper Rohrberg Andersen
Åben for tilmelding
Fisketur 1
Læs mere og tilmeld
Periode
26-06-2021 - 26-06-2021
Ugedag
Lørdag
Tidsrum
10:00 - 14:00
Tilmeldingsfrist
17-06-2021 23:59
Antal pladser
2
Underviser
1*Claus Nielsen
Åben for tilmelding
Fisketur 2
Læs mere og tilmeld
Periode
10-07-2021 - 10-07-2021
Ugedag
Lørdag
Tidsrum
10:00 - 14:00
Tilmeldingsfrist
01-07-2021 23:59
Antal pladser
6
Underviser
1*Claus Nielsen
Åben for tilmelding
Flødebollekursus
Læs mere og tilmeld
Periode
29-07-2021 - 29-07-2021
Ugedag
Torsdag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
11:00 - 17:00
Tilmeldingsfrist
20-07-2021 23:59
Antal pladser
12
Underviser
Marianne Nielsen
Åben for tilmelding
Hjemmelavet slik kursus
Læs mere og tilmeld
Periode
21-07-2021 - 21-07-2021
Ugedag
Onsdag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
11:00 - 17:00
Tilmeldingsfrist
12-07-2021 23:59
Antal pladser
8
Underviser
Marianne Nielsen
Lukket for tilmelding
Kanotur - Adventure 2
Læs mere og tilmeld
Periode
02-08-2021 - 04-08-2021
Ugedag
Mandag Tirsdag Onsdag
Tilmeldingsfrist
09-06-2021 23:59
Antal pladser
1
Underviser
Per Kanstrup Nicholas Peter Nørholm Rought
Åben for tilmelding
Karamelkursus
Læs mere og tilmeld
Periode
04-08-2021 - 04-08-2021
Ugedag
Onsdag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
11:00 - 17:00
Tilmeldingsfrist
26-07-2021 23:59
Antal pladser
11
Underviser
Marianne Nielsen
Åben for tilmelding
Klippeklatring på Kullen (Sverige)
Læs mere og tilmeld
Periode
08-07-2021 - 11-07-2021
Ugedag
Torsdag Fredag Lørdag Søndag
Tilmeldingsfrist
20-06-2021 23:59
Antal pladser
2
Underviser
*Erling Strauss *Sten Tage Larsen
Åben for tilmelding
Kom og skriv - forfatterværksted
Læs mere og tilmeld
Periode
28-06-2021 - 02-07-2021
Ugedag
Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
Sted
Slagelse Bibliotek - Slagelse
Tidsrum
10:00 - 15:00
Tilmeldingsfrist
20-06-2021 23:59
Antal pladser
8
Underviser
*Malene Kirkegaard Nielsen
Åben for tilmelding
Kør mountainbike i skoven
Læs mere og tilmeld
Periode
26-07-2021 - 27-07-2021
Ugedag
Mandag Tirsdag
Tidsrum
10:00 - 14:00
Tilmeldingsfrist
18-07-2021 23:59
Antal pladser
5
Underviser
*Liv Oxbøll Andersen
Åben for tilmelding
Musikalsk lynkursus 1
Læs mere og tilmeld
Periode
28-06-2021 - 02-07-2021
Ugedag
Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
10:00 - 18:00
Tilmeldingsfrist
16-06-2021 23:59
Antal pladser
6
Underviser
Lauritz Andreas Andersen
Åben for tilmelding
Musikalsk lynkursus 2
Læs mere og tilmeld
Periode
02-08-2021 - 06-08-2021
Ugedag
Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
10:00 - 18:00
Tilmeldingsfrist
21-07-2021 23:59
Antal pladser
9
Underviser
Lauritz Andreas Andersen
Åben for tilmelding
Prøv-Fransk-dag
Læs mere og tilmeld
Periode
02-08-2021 - 02-08-2021
Ugedag
Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
10:00 - 16:00
Tilmeldingsfrist
25-07-2021 23:59
Antal pladser
10
Underviser
Mette Østergaard Jensen
Åben for tilmelding
Sheltertur 1
Læs mere og tilmeld
Periode
09-07-2021 - 10-07-2021
Ugedag
Fredag Lørdag
Tidsrum
17:00 - 11:00
Tilmeldingsfrist
27-06-2021 23:59
Antal pladser
11
Underviser
Jesper Rohrberg Andersen 1*Claus Nielsen
Åben for tilmelding
Sheltertur 2
Læs mere og tilmeld
Periode
13-08-2021 - 14-08-2021
Ugedag
Fredag Lørdag
Tidsrum
18:00 - 12:00
Tilmeldingsfrist
01-08-2021 23:59
Antal pladser
10
Underviser
Lone Kjeldtoft Jesper Rohrberg Andersen 1*Claus Nielsen
Åben for tilmelding
Skovtur med mad & matematik 1
Læs mere og tilmeld
Periode
22-07-2021 - 22-07-2021
Ugedag
Torsdag
Sted
UngSlagelse - Kulturhuset - Korsør
Tidsrum
10:00 - 17:00
Tilmeldingsfrist
13-07-2021 23:59
Antal pladser
16
Underviser
Marianne Nielsen
Åben for tilmelding
Skovtur med mad & matematik 2
Læs mere og tilmeld
Periode
07-08-2021 - 07-08-2021
Ugedag
Lørdag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
10:00 - 17:00
Tilmeldingsfrist
28-07-2021 23:59
Antal pladser
16
Underviser
Marianne Nielsen
Åben for tilmelding
Sommer-Con
Læs mere og tilmeld
Periode
30-07-2021 - 01-08-2021
Ugedag
Fredag Lørdag Søndag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
12:00 - 16:00
Tilmeldingsfrist
22-07-2021 23:59
Underviser
Olaf Truels Holding Johansen Nicolai Jarl Dywremose Kenni Kaaber Pedersen
Åben for tilmelding
Teatercamp
Læs mere og tilmeld
Periode
31-07-2021 - 02-08-2021
Ugedag
Mandag Lørdag Søndag
Sted
Borreby Gods & Teater - Skælskør
Tidsrum
10:00 - 17:00
Antal pladser
13
Underviser
Lene Helweg Augustsen
Åben for tilmelding
Tysk sprogskole
Læs mere og tilmeld
Periode
19-07-2021 - 23-07-2021
Ugedag
Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
10:00 - 16:00
Tilmeldingsfrist
04-07-2021 23:59
Antal pladser
5
Underviser
Mette Østergaard Jensen
Åben for tilmelding
Kanotur - Adventure 1
Læs mere og tilmeld
Periode
28-06-2021 - 02-07-2021
Ugedag
Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
Sted
UngSlagelse - Hulby Møllegård - Korsør
Tilmeldingsfrist
17-06-2021 23:59
Antal pladser
7
Underviser
Per Kanstrup Nicholas Peter Nørholm Rought