Gå til hoved-indhold

Et kommunalt tilbud

Et tilbud der åbner muligheder for de unge

Velkommen til vores mange muligheder.

Herunder kan du se alle vore hold eller bruge menuen i venstre for at klikke dig ind på de forskellige afdelinger. BEMÆRK - hold der er afsluttet eller aflyst, kan IKKE længere ses på denne side.

Rigtig god fornøjelse.

 

Generel info om ungdomskolens studieture mv.

Login for at se dine tilmeldte hold

Login
Intensiv læringscamp 7.& 8. kl.
Lukket for tilmelding
Intensiv læringscamp 7.& 8. kl.
Læs mere og tilmeld
Periode
19-01-2020 - 24-01-2020
Ugedag
Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag Søndag
Tilmeldingsfrist
15-12-2019 23:59
Underviser
Lone Kjeldtoft Nicholas Peter Nørholm Rought Per Kanstrup Cecilie Müller Ralsted Thomas Hagen Eriksen
Intensiv læringscamp 9. kl.
Lukket for tilmelding
Intensiv læringscamp 9. kl.
Læs mere og tilmeld
Periode
24-11-2019 - 16-04-2020
Ugedag
Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag Søndag
Tilmeldingsfrist
17-11-2019 23:59
Antal pladser
4
Underviser
Lone Kjeldtoft Nicholas Peter Nørholm Rought Lene Helweg Augustsen
Læsecamp 2020
Åben for tilmelding
Læsecamp 2020
Læs mere og tilmeld
Periode
29-06-2020 - 03-07-2020
Ugedag
Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
Tilmeldingsfrist
31-05-2020 23:59
Antal pladser
23
Underviser
Lone Kjeldtoft Nicholas Peter Nørholm Rought Lisbeth Maria Neumann Per Kanstrup
Matematikforløb 9. klasse
Åben for tilmelding
Matematikforløb 9. klasse
Læs mere og tilmeld
Periode
03-03-2020 - 09-03-2020
Ugedag
Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
08:30 - 15:30
Tilmeldingsfrist
31-01-2020 23:59
Underviser
Per Kanstrup
Robusthedsforløb EXPLORER 7.& 8.kl
Åben for tilmelding
Robusthedsforløb EXPLORER 7.& 8.kl
Læs mere og tilmeld
Periode
15-04-2020 - 27-05-2020
Sted
Tjekkiet -
Tilmeldingsfrist
01-03-2020 00:00
Underviser
Henrik Nielsen Jesper Rohrberg Andersen Lone Kjeldtoft
Skriveforløb 7. klasse
Lukket for tilmelding
Skriveforløb 7. klasse
Læs mere og tilmeld
Periode
24-02-2020 - 27-02-2020
Ugedag
Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
08:30 - 15:30
Tilmeldingsfrist
19-01-2020 23:59
Antal pladser
3
Underviser
Lone Kjeldtoft Per Kanstrup