Gå til hoved-indhold

Holdoversigt

Velkommen til vores mange muligheder

Læs beskrivelse under de enkelte hold - 

med mindre andet er angivet under holdbeskrivelsen

så afsluttes holdet med Forårs show-off

tirsdag den 5. april 2022

 

Rigtig god fornøjelse.

 

Covid-19 info i Ungdomsskolen

Login for at se dine tilmeldte hold

Login
Åben for tilmelding
Flødebollekursus
Læs mere og tilmeld
Periode
29-07-2021 - 29-07-2021
Ugedag
Torsdag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
11:00 - 17:00
Tilmeldingsfrist
27-07-2021 23:59
Antal pladser
8
Underviser
Marianne Nielsen
Lukket for tilmelding
Hjemmelavet slik kursus
Læs mere og tilmeld
Periode
21-07-2021 - 21-07-2021
Ugedag
Onsdag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
11:00 - 17:00
Tilmeldingsfrist
16-07-2021 10:00
Antal pladser
9
Underviser
Marianne Nielsen
Holdet er fyldt
Kanotur - Adventure 2
Læs mere og tilmeld
Periode
02-08-2021 - 04-08-2021
Ugedag
Mandag Tirsdag Onsdag
Tilmeldingsfrist
09-06-2021 23:59
Antal pladser
0
Underviser
Nicholas Peter Nørholm Rought Per Kanstrup
Åben for tilmelding
Karamelkursus
Læs mere og tilmeld
Periode
04-08-2021 - 04-08-2021
Ugedag
Onsdag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
11:00 - 17:00
Tilmeldingsfrist
26-07-2021 23:59
Antal pladser
6
Underviser
Marianne Nielsen
Lukket for tilmelding
Kør mountainbike i skoven
Læs mere og tilmeld
Periode
26-07-2021 - 27-07-2021
Ugedag
Mandag Tirsdag
Tidsrum
10:00 - 14:00
Tilmeldingsfrist
22-07-2021 23:59
Antal pladser
6
Underviser
*Liv Oxbøll Andersen
Lukket for tilmelding
Musikalsk lynkursus 2
Læs mere og tilmeld
Periode
02-08-2021 - 06-08-2021
Ugedag
Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
10:00 - 18:00
Tilmeldingsfrist
22-07-2021 23:59
Antal pladser
7
Underviser
Lauritz Andreas Andersen
Åben for tilmelding
Prøv-Fransk-dag
Læs mere og tilmeld
Periode
02-08-2021 - 02-08-2021
Ugedag
Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
10:00 - 16:00
Tilmeldingsfrist
25-07-2021 23:59
Antal pladser
8
Underviser
Mette Østergaard Jensen
AFLYST pga. få tilmeldinger
Sheltertur 1
Læs mere og tilmeld
Periode
09-07-2021 - 10-07-2021
Ugedag
Fredag Lørdag
Tidsrum
17:00 - 11:00
Tilmeldingsfrist
27-06-2021 23:59
Antal pladser
10
Underviser
1*Claus Nielsen Jesper Rohrberg Andersen
Åben for tilmelding
Sheltertur 2
Læs mere og tilmeld
Periode
13-08-2021 - 14-08-2021
Ugedag
Fredag Lørdag
Tidsrum
18:00 - 12:00
Tilmeldingsfrist
01-08-2021 23:59
Antal pladser
4
Underviser
Jesper Rohrberg Andersen 1*Claus Nielsen Lone Kjeldtoft
Åben for tilmelding
Skovtur med mad & matematik 2
Læs mere og tilmeld
Periode
07-08-2021 - 07-08-2021
Ugedag
Lørdag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
10:00 - 17:00
Tilmeldingsfrist
28-07-2021 23:59
Antal pladser
14
Underviser
Marianne Nielsen
Lukket for tilmelding
Sommer-Con
Læs mere og tilmeld
Periode
30-07-2021 - 01-08-2021
Ugedag
Fredag Lørdag Søndag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
18:00 - 16:00
Tilmeldingsfrist
22-07-2021 23:59
Underviser
Kenni Kaaber Pedersen Olaf Truels Holding Johansen
Lukket for tilmelding
Tysk sprogskole
Læs mere og tilmeld
Periode
19-07-2021 - 20-07-2021
Ugedag
Mandag Tirsdag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
10:00 - 16:00
Tilmeldingsfrist
16-07-2021 11:30
Antal pladser
1
Underviser
*Sonja Christine Seidl Mette Østergaard Jensen