Gå til hoved-indhold

Holdoversigt

Velkommen til vores mange muligheder

Læs beskrivelse under de enkelte hold - med mindre andet er angivet under holdbeskrivelsen, så afslutter holdet til påskeferien.

Rigtig god fornøjelse.

 

Login for at se dine tilmeldte hold

Login
Boost your English
Åben for tilmelding
Boost your English
Læs mere og tilmeld
Periode
15-09-2022 - 30-03-2023
Ugedag
Torsdag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
16:00 - 18:00
Underviser
Stine Panton
Boost your English
Åben for tilmelding
Boost your English
Læs mere og tilmeld
Periode
12-09-2022 - 27-03-2023
Ugedag
Mandag
Sted
Broskolen - Korsør -
Tidsrum
16:00 - 18:00
Underviser
Stine Panton
Boost your English
Åben for tilmelding
Boost your English
Læs mere og tilmeld
Periode
12-09-2022 - 27-03-2023
Ugedag
Mandag
Sted
Eggeslevmagle Skole - Skælskør
Tidsrum
16:30 - 18:30
Engelsk skr. - A i udskolingen
Åben for tilmelding
Engelsk skr. - A i udskolingen
Læs mere og tilmeld
Periode
12-09-2022 - 27-03-2023
Ugedag
Mandag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
16:00 - 18:00
Antal pladser
14
Underviser
Thomas Hagen Eriksen
English Language and Culture
Åben for tilmelding
English Language and Culture
Læs mere og tilmeld
Periode
13-09-2022 - 28-03-2023
Ugedag
Tirsdag
Sted
UngSlagelse - Kulturhuset - Korsør
Tidsrum
16:00 - 18:00
Underviser
*Ingrid Lorena Benavente Queme
Fransk - eftermiddag
Åben for tilmelding
Fransk - eftermiddag
Læs mere og tilmeld
Periode
15-09-2022 - 30-03-2023
Ugedag
Torsdag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
16:00 - 18:30
Underviser
Mette Østergaard Jensen
Japansk - begynder
Åben for tilmelding
Japansk - begynder
Læs mere og tilmeld
Periode
24-09-2022 - 05-11-2022
Ugedag
Lørdag
Sted
Virtuel undervisning -
Tidsrum
12:00 - 13:30
Tilmeldingsfrist
04-09-2022 23:59
Underviser
Jacob Hoy
Koreansk
Åben for tilmelding
Koreansk
Læs mere og tilmeld
Periode
22-09-2022 - 01-12-2022
Ugedag
Torsdag
Sted
Virtuel undervisning -
Tidsrum
18:00 - 20:00
Tilmeldingsfrist
04-09-2022 23:59
Underviser
Maximilian Rix & Ezrah Ezrah Houng
Life in the US
Åben for tilmelding
Life in the US
Læs mere og tilmeld
Periode
04-03-2023 - 05-03-2023
Ugedag
Lørdag Søndag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
10:00 - 16:00
Underviser
Stine Panton
Life in the US
Åben for tilmelding
Life in the US
Læs mere og tilmeld
Periode
12-11-2022 - 13-11-2022
Ugedag
Lørdag Søndag
Sted
Broskolen - Korsør -
Tidsrum
10:00 - 16:00
Underviser
Stine Panton
Spansk
Åben for tilmelding
Spansk
Læs mere og tilmeld
Periode
12-09-2022 - 27-03-2023
Ugedag
Mandag
Sted
UngSlagelse - Ungdomsskolen & Xclass - Slagelse
Tidsrum
16:30 - 18:30
Antal pladser
10
Underviser
Per Kanstrup
Spansk for begyndere
Åben for tilmelding
Spansk for begyndere
Læs mere og tilmeld
Periode
14-09-2022 - 29-03-2023
Ugedag
Onsdag
Sted
UngSlagelse - Kulturhuset - Korsør
Tidsrum
16:00 - 18:00
Underviser
Katia Veronica Soza Paz
Speaking English
Åben for tilmelding
Speaking English
Læs mere og tilmeld
Periode
13-09-2022 - 28-03-2023
Ugedag
Tirsdag
Sted
UngSlagelse - Kulturhuset - Korsør
Tidsrum
18:15 - 20:15
Underviser
*Ingrid Lorena Benavente Queme